Komentář, na který odpovídáte

07. 05. 2017 - 17:11
 

atraktivnistrasilka: S procesem rovnání jsem začala zhruba ve čtrnácti letech - asi tři roky po tom, co šla naše stará zubařka do důchodu a objevil se tam zubař nový. Zuby jsem neměla zas až tak křivý, ale proti fotkám, co jsi sem přidala... no nic, radši nemluvit. V podstatě dva roky mě zubař nechával žít, a pak tedy uznal, že je s mýma zubama potřeba něco dělat. Dal nám kontakt na jednoho jeho kamaráda, který má sice ordinaci v Plzni a Karlových Varech, ale jednou za dva měsíce dojíždí i do Prahy. Podotýkám, že to jsou oba Arabové a puse mi ještě nic nevybouchlo.
Rovnátka jsem měla dohromady necelé dva roky, ale poslední rok jen ty spodní, kde byla vada trochu větší. Žádné zuby mi netrhali, ačkoli jsem se toho bála opravdu dost - nikdá mi v hubě kromě rovnátek nedělali nic horšího, než dentální hygienu. Po sundání jsem ani nedostala drátek, nosím rovnátka na noc. Ani tu průhlednou dlahu nemám.
Můj finální dojem je přes všechny zdravotní klady poněkud, no... Napsala bych to asi tak, že se jiné rozestavení zubů negativně podepsalo na mém výrazu. Ať si říká kdo chce co chce, je to možné, mně se to stalo a jsem z toho nešťastná. Sice na sebe zuby při skusu nebudou narážet, ale vypadám strašně, no. Takže já, ač mám rovné zuby, nesměju se. Je to kontraproduktivní.
Jinak s odvápňováním a sklovinou vůbec mám problémy taky. Během rovnání jsem používala spešl pastu, která právě tomuhle měla zabránit. A zabraňovala, docela úspěšně. Jenže po sejmutí rovnátek jsem tu sepciální pastu přestala používat a katastrofa byla na světě. Dobrá je na to Elmex Gelée, dokonce mi vyléčila počínající zubní kaz. Ale stejný účinek bude mít asi kterákoli fluorizační pasta.

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Velký rovnátkový speciál