Výkřik zevnitř...

23. srpen 2015 | 18.16 |

Není možné poznat, jaký ten druhý člověk doopravdy je. Protože nevidíte dovnitř. Znát ho můžete celý svůj život, a přesto netušíte, kdo před Vámi doopravdy stojí. To mi věřte.

Někdy už opravdu nemůžu vydržet sama se sebou. Jednou jsem slyšela mého strýce, jak řve na mou tetu: "Proboha! Jak sama se sebou můžeš vydržet?" a přišlo mi to jako nejhorší nadávka, jakou je snad možné někomu říct. Dali jste tím najevo, že se zcela vciťujete do druhého člověka a uvědomujete si, jak špatný je. A tak na něj křiknete, že je naprosto nemožné existovat v takové podobě a ještě přidáte otázku, jak to vůbec může vydržet. Strác a teta se poté rozešli, jak jinak taky.

Víte, my jsme si přeci nevybrali, kým budeme. Nevybrali jsme si to, prostě jsme tací. A něco se ovlivnit dá a něco zase ne. Jestliže mi nechutná dušená mrkev, ok, jsem prostě taková. Ale to, že začnu jíst dušenou mrkev, ze mě neudělá jinou osobu. Jsem-li jízlivý člověk, co okamžitě neguje názory ostatních, ok, jsem taková. Pokud bych to změnila, byla bych už někdo jiný ale zároveň proti sobě. Bylo by to proti vašemu přirozenému chování, proti tomu, co je uvnitř. Proti osobě, kterou jste. I když je to prostě špatný kus vašeho JÁ.

Snažím se být lepším člověkem. Opravdu se snažím. Protože občas si říkám, že na světě není horší kráva, než jsem já. Přistihnu sama sebe, jak nenávidím všechny kolem. A přistihnu se, že nenávidím sebe samou. Kvůli tomu, jak vypadám. Kvůli tomu, co říkám. Jak mluvím. Jak myslím. Na co myslím, nebo jak o tom přemýšlím. Nenávdím sama sebe za všechny imaginární postavy, které si kolem sebe vytvářím a v hlavě s nimi vedu dialogy, nadávám si, že tak podvádím sama sebe, sním o světě, který neexistuje a ubližuji si tak. Občas přestanu bavit sama sebe a říkám si: "Kéž bych mohla být v jiném těle, nebo si mohla vyměnit svou duši, nebo si mohla vlést do jiné hlavy, chvíli být někým jiným, na jiném místě, v jiném časovém pásmu. Ale hlavně ne ta zabedněná, otravná Julie." opravdu si tohle někdy říkám, padne-li na mě splín. A občas se to prostě stane. Sice ne zrovan dnes, ale já vím, že ono to zase někdy půjde kolem a já se toho chytnu.

Přemýšlela jsem nad tím, že člověk by měl být hlavně přirozený, dát najevo, co doopravdy je, milovat to, co doopravdy miluje a žít svůj život. Neschovávat se za takové to Takhle se to dělá, Takhle by to mělo být, Takhle to chce matka, Takhle je to správně. Ale měl by roztáhnout křídla rozletět se do světa. Říkat si, co chce. Smát se tomu, co mu přijde směšné. Milovat to, co stojí za to milovat. Říkat to, co chceme, aby bylo vyřčeno. Ale nejde to. Stojí tu taková zeď, která Vám to neumožňuje, zeď plná plakátů s nápisy: "Neříkej slovo prdel, okamžitě u všech kluků klesneš." nebo "Nekousej si nehty, podle rukou poznají muži, jak spořádaná žena je" nebo "Uč se, neděláš to pro mě, ale pro sebe" anebo třeba "Neříkej nahlas co si myslíš, nebo co cítíš, budeš slaboch a navíc, ukazovat vnitřek je pro tebe nebezpečné".

A tak mě prostě občas přepadne něco jako černá chobotnice, co se mi omotá kolem krku a donutí mě myslet na to, jak nenávidím ten prohnilý vnitřek, co je uvnitř mě, a který nikdo nikdy neviděl. Nedovolí mi se zbavit minulosti, kterou už bych tak ráda dávno pustila z hlavy. Opravdu ráda bych přestala myslet na lidi, co mi ublížili. Ráda bych zapomněla na ošklivé věci, které jsem já udělala jiným. Místo toho mě škrtí ta zasraná chobotnice, tahá mě za vlasy a nutí mě na tu špínu pořád myslet a nutí mě nenávidět sama sebe.

Ale nahoďme úsměvy a nedejme na sobě znát, jak moc zakomplexovaní skutečně jsme. Je krásný den, život je krátký, pojďme si ho užít s dobrou náladou. Nemá cenu se pachtit po mini problémech, jež není možné vyřešit, protože jsou dávno pryč. Pojďme udělat svět růžový a plný odvážných lidí, co se nebojí žít svůj sen naplno.

Rozhodla jsem se, že se konečně naučím pořádně Anglicky. Snad mě to pozvedne na duchu.

A taky se mi teď značně ulevilo.

Měj fajn den, Julie...

field

23. srpna 2015

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Výkřik zevnitř... zlomenymec 23. 08. 2015 - 19:37
RE(2x): Výkřik zevnitř... hroznetajne 23. 08. 2015 - 20:18
RE: Výkřik zevnitř... marinka 23. 08. 2015 - 21:27
RE(2x): Výkřik zevnitř... hroznetajne 24. 08. 2015 - 09:07
RE: Výkřik zevnitř... zo 23. 08. 2015 - 22:58
RE(2x): Výkřik zevnitř... hroznetajne 24. 08. 2015 - 09:10
RE: Výkřik zevnitř... tlapka 25. 08. 2015 - 19:03
RE(2x): Výkřik zevnitř... hroznetajne 25. 08. 2015 - 19:31