Profil hroznetajne

jméno: Julie
znamení: beran
registrace od: 19. 03. 2015 (946 dnů)
počet zobrazení profilu: 348x

Založeno:

19. března 2015
e-mail: hroznetajne@seznam.cz
twitter: https://twitter.com/hroznetajne
365Project: http://365project.org/hroznetajnajulie/365
čtenářský deník: http://cojuliecetla.pise.cz/

Nemáte-li přístup ke článkům pod zámkem a chtěli byste si některý z nich přečíst, napište mi na hroznetajne@seznam.cz, ráda Vám obratem zašlu heslo. Nezapomeňte přidat odkaz na Váš blog! :-)

Děkuji,

že jste zabrousili na můj blog, že jste se na chvilinku začetli a hluboce děkuji Těm, kteří se na mé stránky vrací. Velmi si toho vážím. Ohromnou radost mi udělá každičký komentář!!! :-)

Julie

Uklidňuje mě hladit srst mého králíka a listovat v knihách, které jsem už četla. Ráda žehlím. Sbírám pohlednice. Ráda se směji. Někdy se směji svým vtipům, čímž své okolí uvádím do rozpaků. Lakuji si nehty. S železnou pravidelností se pachtím se svými splíny. Přepadají mě nekontrolovatelné záchvaty radosti, střídané záchvatem strachu. Potěší mě jídlo a láska zadarmo. Věřím v sílu matky přírody.

Mám ráda

Mojí rodinu, hodné lidi, vtipy, projevy lidskosti a pole za mým domem. Když se na mě usměje cizí člověk. Ráda sbírám kaštany a v kapse je hladím. Mám ráda králíky, kafe, knížky a čistě povlečenou postel. Léto, Vánoce a plné břicho. A zelí. A hrozně ráda chodím do divadla. A mám ráda, když mi něco přijde do schránky.

Ráda bych

se udržela na vejšce. A byla šťastná. A žila v přítomnosti. Nebo se odtrhla od civilizace. Chovala bych 30 chlupatých králíků a všechny je denně mazlila.

A proč deník?

Přednost deníku spočívá v tom, že si v klidu a jasně uvědomujeme proměny, kterým nepřetržitě podléháme, na které celkem i přirozeně věříme, tušíme je a přiznáváme si je, ale přesto nevědomky vždycky popíráme, pokud si z nich máme odnést kousek naděje či trochu klidu. V deníku nalézáme důkazy o tom, že jsme žili v poměrech, které se nám dnes zdají nesnesitelné, že jsme je pozorovali, svá pozorování zapisovali, že se tedy naše pravice pohybovala stejně jako dnes, kdy jsme moudřejší, protože máme možnost s nadhledem zhodnotit tehdejší stav, ale musíme uznat i svou tehdejší neohroženou snahu, kterou jsme si udrželi a přes všechnu neznalost situace.

Franz Kafka v jednom ze svých deníků
____________________________________________________

Toho se právě musí člověk vyvarovat, aby nevkládal zvláštní tam, kde nic není. To je myslím nebezpečí při psaní deníku: Člověk si všechno zveličuje, číhá, neustále znásilňuje pravdu.

J. P. Sartre - Nevolnost