Článek Julie je paf

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Julie je paf

21. 10. 2016 - 20:39

tlapka: Takže výlet dopadl dobře? Gratuluju!
Každý učitel, na kterého sedí tvůj popis, je dar. A vzor pro všechny ostatní. Na pohlaví nehledě. Do školství proudí davy žen, u nás už je poměr výrazně vyrovnanější (5:3) - spousta mužů, když už chce učit, si radši vezme na starosti puberťáky než prcky. Je to škoda, ne že ne, ale naprosto je chápu. Zajímalo by mě, jestli existují nějaké statistiky (jakože asi jo, ale nenarazila jsem na ně ), jak se tenhle poměr mužů ve školství vyvíjí na jednotlivých stupních. Vsadím se, že v mateřinkách jich bude snad ještě méně.

---
tlapka.pise.cz

22. 10. 2016 - 09:05

hroznetajne: Jo jo, dopadlo to dobře a moc se mi to líbilo, jak jsem taky očekávala .

Tak na fakultě máme kluků hodně, ne, že by nechtěli učit, to spíše na mém oboru se z nich stává ohrožený druh . Ale když se vcítím do kůže klukům, chápu, že studovat něco podobného asi není úplně pro každého. O to víc obdivuji, že se najde někdo, kdo plní takové "učitelské" poslání s takovým nasazením a vyloženě se pro tu práci narodil .

Tak takové statistiky by mě taky zajímaly . Určitě by ta křivka hezky létala .
Chlap v mateřině .

---
hroznetajne.pise.cz

21. 10. 2016 - 21:27

atraktivnistrasilka: Jů, super!
Víš, teď mě všechny feministky asi ukamenujou, ale já chlapy považuju celkově za takový světlo tohoto světa. Samozřejmě ne všechny, ale u těch normálních to platí.
Na mojí bývalé základce teď učí, taktéž na prvním stupni, takový mladší učitel. A děti ho zbožňujou. Zbožňujou ho a naučí je, a dobře, tohle mám z první ruky. Proč? Chlapi jsou totiž taky tak nějak děti. Svým způsobem, ale jsou to věční puberťáci. Každý jinak. Já jsem například vděčná za fakt, že máme ve třídě kluky. Většina je nás bab, ale kdyby nebylo těch pár spolužáků mezi všemi spolužačkami, umřela bych. A zastávám názor, že kdyby byli chlapi jako ženský, tak se tu ukoušem.
To je přesně ten důvod, proč jsou chlapi ve školství super. Až na mýho bývalýho třídního, ale to byla bída hadr, byl to chlap, co se nedostal někam na fildu a třídnické povinnosti pro něj byly z donucení. I jako člověk mě osobně zklamal, ale o tom jindy.

Je ale super, že máš z toho všeho pozitivní pocity, to je důležitý. I já je dneska měla, můj horoskop byl vážně vysoko, a hle - udělala jsem si krásnou škatulku ve veřejné správě

PS: U té zmínce u Orloje jsem se musela pousmát - vždy si vzpomenu, jak před tím, než jdu na ortodoncii (kam vždy přijedu moc brzo), která je asi tak dvacet metrů od Staromáku, pokaždé odběhnu zanadávat si před Orloj, že to jsou vlastně jenom hodiny, zatracený hodiny, a nechápu, co na tom ti lidi sledujou, proč tam čekaj hodinu, aby se tam vyměnily nějaký ksichty, který stejně nikdo pořádně nevidí. Holt prostě #Pražák, když to tu my, pepíci, máme takhle u nosu (nebo hodinu cesty, jako někdo), nijak extra to velká část z nás neprožívá.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

22. 10. 2016 - 09:14

hroznetajne: Mám to podobně . Tady tě jistě nikdo neukamenuje. I když, ruku do ohně bych za to nedala .
Podle mě se s chlapem na prvním stupni nemůžeš seknout. Spousta žen to nechce dělat. Učí děti s odporem, chodí tam s nechutí, jsou otrávené a přenáší to na děti. Ale když se pro takovou práci rozhodne chlap, musí to skutečně chtít dělat. Musí pro to mít nějaký vztah, vidět v tom budoucnost a přínos. Jo, na druhém stupni už je to horší, ale u těch menších jsou podle mě jen ti nadšenci (a možná i trochu blázni) . A samozřejmě muž v ženském kolektivu je potřeba. A platí to v práci i ve škole. Já být ve třídě samých holek (jako třeba moje sestra), jsem odrovnaná.

Tak na druhém stupni i na střední jsem narazila na různé druhy učitelů, tam už je to prostě horší . Oni to většinou nedělají moc rádi, bohužel.

Hele víš co, orloj jsem viděla taky tisíckrát. A taky mi nepřišel moc extra. Jo debilní hodiny, ciferník, ručičky, halda lidí tleskající točícím se figurkám, bla bla. Ale když znáš tu historii, když víš ty podrobnosti, když víš ty zajímavosti, dostane to úplně jiný spád. Takhle jsem chodila pořád kolem katedrály sv. Víta a nikdy to moc neprožívala. Ale jakmile nás pro to naše profesorka dějepisu nadchla, vnímám tu budovu úplně jinak . Chápu, jestli tam bydlíš, tak se ti to okouká a omrzí. Taky si netrhám rodidla, když chodím kolem historických budov u nás ve městě , ale orloj je prostě orloj .

---
hroznetajne.pise.cz

22. 10. 2016 - 08:08

adil: Tak pozitivní zhodnocení jednoho kantora,a v této profesi ti přeju hodně úspěchů !

---
adil.pise.cz

22. 10. 2016 - 09:15

hroznetajne: Mockrát děkuji! Ještě 5 let nebude jisté, jestli to vůbec budu někdy dělat .

---
hroznetajne.pise.cz

22. 10. 2016 - 12:03

myfantasyworld: To je pěkné zhodnocení učitele. Je fakt, že jsem jich viděla učit málo na základních školách, na střední jich pak už je víc. Je fajn, když takovou práci dělá někdo, koho to fakt baví.

---
myfantasyworld.pise.cz

22. 10. 2016 - 19:32

hroznetajne: Děkuji . To je pravda, ale bohužel je takových méně a méně...

---
hroznetajne.pise.cz

22. 10. 2016 - 15:04

rebarbora: To je dobře, že se ti tam tak líbilo Ono vůbec koukat nebo mluvit s kýmkoliv, kdo zbožňuje svoji práci a dělá ji dobře, je něco úžasného, bez ohledu na obor Tak jen tak dál

---
rebarbora.pise.cz

22. 10. 2016 - 19:32

hroznetajne: Líbilo, moc . Jo jo, bylo to úžasný . Vždycky je to i dost inspirující .

---
hroznetajne.pise.cz

25. 10. 2016 - 20:50

boudicca: No jo, chlapi to s dětma umí a trefit na podobného kantora je štěstí. Na základce jsem taky měla třídního učitele a byl skvělý. Na druhou stranu, na výlet se s námi nikdy neodvážil jet. Přijde mi, že chlapi učí spíše až na vysoké. Tam je to i na humanitních oborech vyrovnané a na něch technických nebo na ekonomce jsou to vesměs samí chlapi.

---
by-boudicca.blogspot.cz

26. 10. 2016 - 07:40

tlapka: Člověče, budu to muset spočítat jmenovitě, ale mám dojem, že třeba u nás snad chlapi taky přímo převažují. Na katedře filosofie stoprocentně a drtivě, na češtině to bude těsnější, ale přece jen to asi budou chlapi.
U nás na základce byl jediný učitel, na druhém stupni, takže jsem ho nezažila, když jsem přešla na gympl. Každopádně on sám pak odešel na rodičovskou, tak jsem o moc nepřišla.

---
tlapka.pise.cz

28. 10. 2016 - 10:48

hroznetajne: Jo jo, potom na VŠ jich je víc a víc. Ale u těch malých dětí jsou to podle mě nízká čísla . Učitele jako muže si dokážu představit, ale na první stupeň mi tak nějak nepasovali .

Muž na rodičovské - dobrý!

---
hroznetajne.pise.cz

28. 10. 2016 - 10:46

hroznetajne: Tak to závidím, já jedině ženy . Je pravda, že později muži přibývají, na druhém stupni se jich pár najde, na střední škole o něco víc a vysoké školy jsou jich plné (i když já mám dohromady 2 muže a asi 10 žen).

---
hroznetajne.pise.cz

06. 11. 2016 - 12:48

zo: Chtělo by to víc takových učitelů! Škoda, že jsem takového na základce neměla. Ale on by asi žádný chlap v té naší malotřídce nevydržel, s takovým typem učitelek, které tam byly .
Ještě na nižším gymplu jsme zpočátku měli jen jednoho mužského učitele - paradoxně to byl zrovna třídní . Pak nám postupně přibývali a teď je to tak padesát na padesát. Ale ono je to asi jedno, záleží na osobnosti a schopnostech daného člověka a ne na pohlaví!
Musel to být vážně zajímavý zážitek!

---
zo.pise.cz

06. 11. 2016 - 14:13

hroznetajne: Škoda, taky si říkám . Ale já měla na základce naštěstí milou paní učitelku, takže tolik nelituji, mohlo být hůř .
Ale neplatí, že muž učitel je dobrý učitel. Já jsem na základce nenarazila na fajn chlapa. Bohužel. Měli jsme jich spousty a ani jeden to nedělal pořádně, nebavilo je to a děti neměli rádi, nebo nám dokonce ubližovali. Takže proto jsem možná byla tak hotová z tohoto .

Zážitek to teda byl, děkuji, Zo, za komentář .

---
hroznetajne.pise.cz