Článek Moje malé Ameriky

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Moje malé Ameriky

04. 03. 2017 - 18:20

atraktivnistrasilka: Ty náušnice jsou peckovní. Jako nenosila bych je, já jsem v těhlech věcech konzerva Ale rozhodně je to zajímavý.

Mimochodem, já jsem dojížďák taky. Ale já, na rozdíl od tebe, ty zbytky fakt dojídám.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

05. 03. 2017 - 13:25

hroznetajne: Díky . Já je taky nebudu nosit každý den, jenom občas. A hlavně na Vánoce .

Já někdy taky, ale pšššt .

---
hroznetajne.pise.cz

04. 03. 2017 - 18:35

iva: Ty statečnice statečná!
Sophiinu volbu jsem nečetla a nikdy číst nebudu!!!! Stačilo mi náhodou zahlédnout v TV jednu scénu a vím, že tuhle knížku NIKDY!
Ale co by taky člověk čekal od sraba, který z hodiny Občanské výchovy utekol v slzách při "takovém krátkém videjku". Vzhledem k tomu, že "videjko" popisovalo deportaci židů a bylo vyprávěno z pohledu a nezúčastněným hlasem malé holčičky, prostě jsem to nedala
Každopádně jsem zvědavá, co o Sophiině volbě napíšeš
Do knihovny u nás doma chodím ráda, resp. do knihoven, právě proto, že ač chybí žluté světlo, křesílka nebo bobíky ve všech máme. A taky úplně vymazlený dětský oddělení, zrovna ve Smetance ta dětská část vypadá spíš jako dětskej pokojíček, je tam i gauč s polštářky, nekecám. A na Borech mají takové ty válecí polštáře. Prostě boží

05. 03. 2017 - 13:29

hroznetajne: Tak jestli víš, že jsi na podobné věci citlivější, tak to nelámej přes koleno . Já mám naopak ráda věci, co mě trošku seberou.
Taky mám knihovny ráda, u nás ve městě máme takovou docela útulnou. Dětský pokojíček no sakra, to musí být nádhera! A sedací polštáře, to miluju!

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 18:58

iva: O sedací vak si Starší řekla k narozkám a teď se po něm v obýváku válíme obě
Tak já nejsem úplnej cíťa, ale jako Ó VELKÁ MATKA tyhle témata prostě nedává a moje Vasquezovitost jde do kopru
Co se týče videa při občance, šlo o dobové záběry a poslední kapkou pro mě bylo batole, které cupalo v kabátku za rodiči. Tak šíleně bylo podobné Starší, až jsem to fakt nevydržela. Chudák učitelka za mnou vyběhla na chodbu a omlouvala se, že netušila, že mě to tak skolí. Tak jsem jí v slzách vysvětlovala, že to jsem netušila taky. A od té doby jsem vždycky na ní na začátku občanky halekala: "Dneska žádný videa!" a ona se řehtala.
Jó, Sonička Hupková, úplně se mi teď po ní zastesklo

05. 03. 2017 - 20:02

hroznetajne: Tak to věřím, taková parádní válenda , taky bych ho brala domů! Koukala jsem, že to není žádná láce...

A byla jsi v Terezíně nebo v Lidicích? Tam na to mají celé expozice. Úplně jsi mi připomněla jeden zážitek, co mě hodně sebral. Součástí expozice v Lidicích (mají tam takové celé muzeum) měli takovou malou komoru, ve které pouštěli namluvené dopisy. Byly to dopisy, co posílaly děti z Terezína ven a většinou v nich prosily o jídlo. Pro tu výstavu je samozřejmě předčítaly taky děti, takže mě to úplně rozdrtilo a zbytek výstavy jsem přes slzy měla rozmlžený. Dětský hlásek skromně prosí o kůrky z chlebů... Takže si dokážu představit, že tě ty originální záběry sebraly, je to vážně síla.

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 23:35

iva: Nemám sílu na takové výpravy. Právě to, když si uvědomím, že tohle opravdu bylo... fuj. Ale je samozřejmě dobře, že se hrůzy války pořád připomínají.

04. 03. 2017 - 19:53

myfantasyworld: Ty náušnice jsou úžasné.
V ústřední knihovně jsem nebyla, chodila jsem do knihovny na Proseku, což byla menší knihovna, nebylo to tam úplně špatný, ale moc jsem do knihovny nechodila, spíš jsem si knihy kupovala. Jsi dobrá, že se pouštíš do čtení v angličtině, já jsem se do toho furt neodvážila jít.
Je to super, že tě kniha zaujala. Tuhle knihu vůbec neznám.

---
myfantasyworld.pise.cz

05. 03. 2017 - 13:33

hroznetajne: Jo jo, vím, že má více poboček, ale já jsem schopná najít jenom tuhle . Na kupování knih bohužel nemám prostředky. A ani se mi za to ty peníze nechce dávat, vzhledem k tomu, že většinu knih čtu jenom jednou. Ale taky chápu, že lidi mají rádi přečtené knihy doma. Proč ne.
Do angličtiny určitě jdi, není to nic těžkého, když si vybereš knihu, kterou třeba dobře znáš .

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 20:01

myfantasyworld: Ono, když pak máš ty knihy za 10, 20, 30 Kč z burzy, tak je ti to jedno. A nebo do 100 Kč v Levných knihách.

---
myfantasyworld.pise.cz

05. 03. 2017 - 20:03

hroznetajne: Jo tak tyhle knihy jsou cenově ok . Ale když chceš nějakou novinku, tak musíš sáhnout trochu víc do kapsy .

---
hroznetajne.pise.cz

04. 03. 2017 - 20:01

zlomenymec: "A to přesně potřebuju. Potřebuju být zdrcená. Já to té knize dovolím."

---
zlomenymec.pise.cz

05. 03. 2017 - 13:34

hroznetajne: To ty nemůžeš nikdy pochopit !

---
hroznetajne.pise.cz

04. 03. 2017 - 20:49

chaostheory®pismenkuje.cz: hihi, já na městské knihovny v Praze nedám dopustit. mají to všechno fakt vymakané, a sehnat se v nich dá prakticky všechno. ty křesílka a gauče jsou u dětského oddělení
náušnice jsou teda bomba
Sophiinu volbu jsem četla a taky se mi moc líbila

---
chaostheory.pismenkuje.cz

05. 03. 2017 - 13:36

hroznetajne: Tak já do toho dětského zajdu . Promiň, nechtěla jsem ti to hanit . Zatím jsem nezkoušela, jak se postupuje při rezervacích apod., ale připadá mi to všechno nějak moc složité...
Líbila se ti? To ráda slyším .

---
hroznetajne.pise.cz

04. 03. 2017 - 22:17

lenča: Ty náušnice jsou super!
Taky dojíždím do školy na gympl, ale nemám to moc daleko, takže v pohodě

---
hrubalenka.blog.cz

05. 03. 2017 - 13:37

hroznetajne: Díky .
Na střední jsem taky dojížděla , ale měla jsem to kousek, teď už je to docela štreka .

---
hroznetajne.pise.cz

07. 03. 2017 - 22:21

lenča: To zvládneš Já na vysokou budu muset taky dojíždět, ale na to mám ještě nějaký ten pátek čas. Naštěstí

---
hrubalenka.blog.cz

08. 03. 2017 - 09:51

hroznetajne: Jé, tak to užívej střední!

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 10:28

damn-girl: Mám ráda přesně tyhle typy článků! Ty obrazy jsou hezké, akorát umělec má stejné příjmení jako můj "milovaný" šéf, a tak mi trošku zatrnulo! V ústřední knihovně jsem si byla zřídit členství už asi třikrát a stejně jsem si tam nic nikdy nepůjčila. Přijde mi to tam hrozně chaotické a neuspořádané, hlavně co se týče beletrie, ale o tom anglickém úseku vím . Sophiinu volbu jsem ještě nečetla, ale asi se na ni vážně vrhnu, když ji tak vychvaluješ . Jen jsem netušila, že má tolik stran

---
damn-girl.pise.cz

05. 03. 2017 - 13:41

hroznetajne: Jé, tak to jsme ráda . Tak ještě, že to není doopravdy pan šéf . I když výše zmiňovaný umělec se malováním živí, takže do žádné jiné práce nedochází, mám takové tušení .
Taky mi to přišlo malinko chaotické, navíc tam většina knih, které jsem hledala, nebyly. A já nevěděla, co dělat dál . To si budu muset ještě asi dostudovat .
Sophiina volba je malinko rozvleklejší čtení, asi ne úplně pro každého. Ale myslím si, že by se ti líbila . Odložit to můžeš vždycky.

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 17:03

adil: Ty obrazy jsou vskutku zajímavé a o Sophiině volbě jsem neslyšela, když se mi dostane do rukou, 500 stránek mne neodradí a pokud mne zaujme, ráda si ji přečtu.Náušnice jsou originální - ale linecké je lepší na talířku ke kávě

---
adil.pise.cz

05. 03. 2017 - 19:28

hroznetajne: Jsou trochu temné, ale taky se mi líbí . Tak Sophii určitě zkus . Jsem překvapená, kolik lidí jsem nalákala .
No jo, máš pravdu, opravdové jsou lepší .

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 17:30

tlapka: Ty náušnice jsou hrozně roztomilé. Pro linecké mám slabost, s perníčky je to moje nej cukroví!
Super, Sofie, další knížka, kterou chci přečíst už roky. Tak dlouho jsem číhala v knihovně na modernější nesalátové vydání, až jsem... Ale viděla jsem film. Aspoň.
Hlásím se k dojíždění.

---
tlapka.pise.cz

05. 03. 2017 - 19:30

hroznetajne: No tak to kdybych věděla, tak ti taky nějaké vezmu ! Perníčky má taky, mimochodem .
Já mám to salátové vydání. A i na to jsem si čekala v knihovně pořadník, takže na výběr jsem moc neměla. Vím, že je film. A prý je to masakr. Plánuji ho zařadit hned po knize .

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 18:11

flagg: Oddělení anglické literatury žeru v každé knihovně a i knihkupectví... hold mám pro anglicky psanou/anglicky vydanou literaturu slabost
Náušnice vypadájí výborně a vůbec bych se je nebála vytasit mimo Vánoční období
Sofie je silné kafe... rozečetla jsem ji ještě na střední, ale nějak nemám nervy se k ní vrátit...

---
flagg.pise.cz

05. 03. 2017 - 19:33

hroznetajne: Jo jo, začíná to být zásobenější a zásobenější. Pár let zpátky toho tady tolik nebylo, mám pocit .
Zjistila jsem, že náušnice zlepšují náladu všem okolo, takže je určitě budu větrat v průběhu celého roku .
Tak já jsem v Sophii zatím v té poměrně "nevinné" části, čekám, kdy se to rozjede. Takže jsi nedočetla? No uvidíme, třeba na to taky nemám koule .

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 21:01

boudicca: Jee, to je vše tak krásné! Houdkovy obrazy mě taky uchvátily na první pohled. A Fler je prostě Fler! Na Sophiinu volbu se chystám, jen ke mně ještě kniha nějak nedoputovala.

---
by-boudicca.blogspot.cz

06. 03. 2017 - 07:51

hroznetajne: Tak to jsem ráda .
Až doputuje, tak do ní určitě jdi .

---
hroznetajne.pise.cz

06. 03. 2017 - 07:20

cayenne®blbne.cz: Tvé články se mi moc líbí v tom, že mi připomínají nadšení z (drobných) věcí, které jsem já už dávno přestala vnímat. Jako ta městská knihovna. Když do ní chodím prakticky denně, už se moc nepozastavuji nad tím, jak tam ty regály vypadají. (Ale mají tam Kalevalu ve finštině a to se počítá! )
Náušnice jsou krásné, i když já bych se je nosit asi neodvážila. Já jsem zase hrdou majitelkou náušnic s finskou vlajkou (ne zrovna malou), ale ani ty se nějak neodvažuji na sebe brát (s výjimkou pár finštinářských akcí, kde jsem Finsko potřebovala zpropagovat všemi dostupnými prostředky).
Sophiinu volbu mám na seznamu knih, co si chci přečíst, už od maturity (a to už je hrozně dlouho, fuj), ale jen tak se k ní asi nedostanu - severská literatura to bohužel není a tu musím číst přednostně.
Díky za článek a za inspiraci. Pokusím se taky hledat své malé Ameriky a trochu štěstí v každé drobnosti, kterou mi život přinese

---
cayenne.blbne.cz

06. 03. 2017 - 08:03

hroznetajne: Ani nevíš, jak moc jsi mě potěšila! Já se trošku bojím, že to pro mě taky začne všechno všednět. Ale jsem odhodlaná s tím bojovat!
Tyhle linecké mi nepřijdou zrovna takové "moc". Je to spíš taková sranda . Ale jinak velké náušnice taky nenosím a obecně veliké šperky nejsou zrovna moje parketa. A podobných věciček, jako jsou ty tvé velké vlajky, pár mám. Jsou určené jenom na jisté události, normálně nosit si je taky netroufám .
Podobný pomaturitní seznam mám taky! A už je to skoro rok od maturity a já s ním taky moc nepohla .

Moc děkuji za milý komentář, zlepšil mi takhle při pondělku náladu .

---
hroznetajne.pise.cz

08. 03. 2017 - 08:16

radus: Úžasný článek!!! Přiznám se, že tento typ článků mě většinou neba... Ale tohle! Tohle mě dostalo!

Na Sofiinu volbu se chystám několik let. Snad letos konečně

---
radus.pise.cz

08. 03. 2017 - 09:52

hroznetajne: Moc děkuju! Se červenám .
Do Sophie určitě jdi!

---
hroznetajne.pise.cz

08. 03. 2017 - 19:42

brutally-honest: Hezky, Kafka v angličtině, to jsem ještě nezkoušela :- )
Ústředka není zas tak super, no, většinou mi tam spíš vadil vzduch, když se sešlo víc bezdomovců... ale některé jiné pobočky MKP mi skoro připomínají naši maloměstskou, kdyby se ti zachtělo komornější atmosféry :- )
Na Fler offline jsem celkem chtěla zajít, ale byla jsem nemocná, no alespoň jsem ušetřila :- D Náušnice jsou pecka, alespoň tě poznám, až na tebe třeba narazím někde v knihovně :- D
Máš pocit, že čteš špatnou literaturu? Já teď po x letech povinné četby čtu jen to, co fakt chci, a nenutím se do dočtení, pokud mi na knížce něco nesedí, a jako výsledek jsem s většinou dočtených knížek dost spokojená... Sophiinu volbu jsem kdysi začala číst a musela ji pak vrátit nebo tak něco, tak jsi mi teď připomněla, že se k ní chci vrátit, protože si pamatuju, že se mi ten začátek líbil :- )

---
brutally-honest.pise.cz

19. 03. 2017 - 15:04

hroznetajne: Já taky ne, jsem zvědavá . Popadla jsem ho hlavně proto, že příběh znám, tak to pro rozjezd snad nebude taková kláda...
Tak to já asi budu muset zajít do nějaké menší pobočky, ta centrální mě asi vystrašila . Tak jestli mě poznáš, určitě do mě šťouchni! Budu ráda . Teda ne za šťouchanec, ale za to, že tě uvidím .
Tak Sophie dočtená a musím říct, že druhá polovina je ještě lepší, než ta první, určitě stojí za dočtení , i když třeba víš, o čem to je.

---
hroznetajne.pise.cz

08. 03. 2017 - 19:42

rebarbora: Krásně pozitivní střípky A některé ty tvoje výrazy jako „student dojížďák“ a jeho koment nebo „kniha o hmotnosti jedné velryby“ mě hezky rozesmály Dík!
PS: Ty náušnice bych mít nemohla, měla bych pak permanentně chuť na linecké

---
rebarbora.pise.cz

19. 03. 2017 - 15:06

hroznetajne: Díky moc .
Naštěstí na ty náušnice nevidím, když je nosím. Dělám chutě ostatním . Hehe .

---
hroznetajne.pise.cz