Komentář, na který odpovídáte

15. 04. 2017 - 15:52
 

atraktivnistrasilka: Takovej krásnej dort! Když jsem ještě měla morčáka, taky jsem mu dělala k narozeninám dorty. Vypadaly hodně podobně, ale narvala jsem mu tam i vlastnoručně trhaný pampelišky, jablka, jahody, banány... to, co normálně až tolik nejedl, protože po tom morčata tloustnul. Nevěděla jsem úplně přesně, kdy se narodil, takže jsem si vymyslela datum, které mohlo přibližně sedět a dodržovala jsem to.

Deníček už si nepíšu, ač o tom zase reálně uvažuju. Ale taky mám schované nějaké z dob totáče, kdy mi bylo třeba deset nebo jedenáct - jednou jsem se porvala s mámou, protože si je chtěla přečíst. Ale uchránila jsem je. Jsou v nich hlavně věci, co souvisí s rozvodem rodičů, jak jsem proti svojí vůli musela jezdit k otci, jak mě nedobrovolně poslali na tábor, který jsem protrpěla... nejsou to tajné věci, postupně je rodičům říkám, ale nechci, aby si to kdokoli četl. Prostě nechci. Jsou to moje myšlenkové pochody a trochu se bojím, že by mi po přečtení někdo mohl chtít, a nebo hůř - začít - rozumět. Prostě ne. Můj deníček zůstane navždycky tajnej. Postupně sice likviduju věci, o kterých vím, že kdybych třeba umřela a někdo je našel, mohl by se na mě začít koukat blbě, ale deníček prostě zničit nemůžu ani při nejlepší vůli, jako kdybych zabila kus sebe.

Kostely... já se v nich bojím. Mám tam vždycky takovej špatnej pocit. V Notre-Dame ve Štrasburku jsem chytla pomalu záchvat paniky, i proto odtamtud nemám žádnou použitelnou fotku - furt se mi tam klepaly ruce, takže jsem to nakonec vzdala a utekla ven.

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.