Článek Dětství

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Dětství

22. 04. 2017 - 11:29

iva: Ale Julinko, to přece vůbec nevadí
A všechno nejlepší k narozeninám i od holčiček
PS: včera si mladší něco zaškrtávala v kalendáři. Na můj dotaz, co počítá, odvětila bezelstně: "Už jenom 100 dní do narozenin... No a pak už jenom sedm let a vypadnu z domu!"

24. 04. 2017 - 13:14

hroznetajne: Děkujuuuu !
Hlavně ať si užívá toho věku, ve kterém je! Já vím, že se to lehce řekne , taky si pamatuji, jak jsem se těšila na 18 . Ale ono se vlastně nic moc nezmění .

---
hroznetajne.pise.cz

22. 04. 2017 - 14:56

adil: Narozeniny? Tak vinšuju všechno nejlepší !! Hezké vzpomínání na dětské sny a touhy...

---
adil.pise.cz

24. 04. 2017 - 13:15

hroznetajne: Děkuji za přání, Adil .

---
hroznetajne.pise.cz

22. 04. 2017 - 17:04

movies-and-tvshows®pismenkuje.cz: Myslím, že všichni někdy řešíme to, že by jsme chtěli být zase dětmi, a říct svému mladšímu já (v mém případě se proplesknout) a říct, být dospělák není žádné terno, ale má to své výhody a nevýhody ostatně jako všechno
To, že jsi ve svém věku dítě, na tom není nic špatného ba naopak, myslím, že by jsme si všichni měli to dítě v sobě uchovat a občas si ho připomenout. Já jsem oslavila 28 narozeniny a viděla jsi můj dort, že?! Když jsme u těch narozenin. Tak přeji všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, lásky a pokud možno malé množství krizí a vybodni se na fňukání, narozeniny se oslavují přece úplně jinak a ne s kapesníkem a s hlavou zabořenou v polštáři a na další krize okolo věku máš ještě dost času

---
movies-and-tvshows.pismenkuje.cz

24. 04. 2017 - 13:19

hroznetajne: Děkuji za milý komentář a přání . Vím, že tu zbytečně skuhrám, ale to je prostě taková moje narozeninová (hormonální) tradice . Tak Tvůj dort neměl chybu! Já letos neměla žádný. A ani mě to tolik netrápí, ale takový, jak jsi měla Ty, bych brala taky .

Musím říct, že k Woody Allenovi jsem ještě nějak nedospěla. Teda k jeho filmům. Ještě nenadešel ten čas .

---
hroznetajne.pise.cz

22. 04. 2017 - 17:08

movies-and-tvshows®pismenkuje.cz: A navíc nejlepší na krize, depky a jiné neduhy je Woody Allen, ten mě vytáhne vždycky z každých sraček

---
movies-and-tvshows.pismenkuje.cz

22. 04. 2017 - 17:11

myfantasyworld: Přeji všechno nejlepší k narozeninám.
Myslí si, že každý si občas přeje znovu být dítětem. Ono najednou si člověk až v dospělosti uvědomí, že vlastně nebylo, kam spěchat.
Je pěkné mít dobré vzpomínky na dětství.
A myslím si, že to dítě máme každý v sobě, kolikrát to potom i vidíš na těch lidech, když si hrají s dětmi, že se v nich to dětství znovu objevuje.

---
myfantasyworld.pise.cz

24. 04. 2017 - 13:23

hroznetajne: No právě, proč si to uvědomíme až když už je pozdě?
Za hezké dětství jsem ráda, ne každý má to štěstí. Mám více méně jenom dobré vzpomínky.
Děkuji za komentář i přání !

---
hroznetajne.pise.cz

24. 04. 2017 - 20:39

myfantasyworld: Jo, ale tak to bývá skoro se vším, že si to uvědomíš, až když je pozdě.
No prostě je nejlepší žít přítomností a sem tam spontánně. A hlavně vědět, že není kam spěchat.
Dobré vzpomínky jsou super, taky jsem za ně moc ráda.

---
myfantasyworld.pise.cz

22. 04. 2017 - 18:31

chaostheory®pismenkuje.cz: no vidíš to, a já bych zase naopak nechtěla být dítě ani za zlatý prace mně život dítěte a teenagera přijde hrozně omezený... vždyť prakticky nic nemůžeš dělat, na všechno musíš mít "povolení", všichni dospěláci jsou hierarchicky nad tebou.
i přes všechny nechutnosti dospěláckýho života ho mám mnohem radši než dětství, a to jsem ho měla pěkné.
užívání si blbostí a strach z autorit patří i k té dospělosti, to je nekonečný příběh. a neříkej, že bys chtěla mít ve dvaceti manžela a děti..?
a jinak všechno nejlepšíííííí

---
chaostheory.pismenkuje.cz

24. 04. 2017 - 13:30

hroznetajne: Taky jeden z pohledů, proč ne . Máš pravdu, ohledně neomezenosti a svobody světa dospělých. To asi jo. Já třeba i ve svém věku nemám pořád pocit 100% svobody, ale to je asi tím, kde bydlím . Ale mně to třeba nevadí tolik, jako jiným, co se potřebují za každou cenu trhnot. Strach z autorit má dnes stále spousta dospělých , někteří zůstávají dětmi po celý svůj život. Nemám zase pocit, že bych se chovala jako dítě pořád a ve všem, byla nesamostatná a neschopná. Beru to spíš z toho pohledu, že jsem vlastně nemusela absolutně nic řešit a pokud jsem něco řešila, byly to malichernosti .

Ve 20 asi úplně ne, no . Ale pamatuji si, že jsem jako dítě brala 20 za takový mezník dětství a dospělosti. Daleko víc než 18 .

Moc děkuju !

---
hroznetajne.pise.cz

22. 04. 2017 - 21:06

brutally-honest: Pamatuju si, že na svoje desáté narozeniny jsem měla lehce depresivní náladu, protože mi přišlo, že něco končí :- D A i teď mi sice přijde, že čas utíká dost rychle, ale nikam bych se vracet nechtěla, protože dětství a dospívání opravdu není moc svobodné období a teď můžu žít podle svého. Prostě má to i svoje skvělý výhody :- )
A na tom, že ti jídlo vylepší den, není vůbec nic divnýho! :- D A na ubrousku s obrázky kočiček snad taky ne :- ) Tak přeju kromě všeho nejlepšího nějaký super jídlo na ubrousku s obrázky kočiček :- D

---
brutally-honest.pise.cz

24. 04. 2017 - 13:35

hroznetajne: Už v 10? Utíká to hrozně rychle. Ale zase kdyby se to táhlo, tak všichni nadáváme, jak se to táhne .
je zvláštní, že na to některé z vás pohlíží spíše jako na nesvobodné období, ve kterém jsme byli omezováni dospělými . Já to tak třeba vůbec nevidím.

Až přijedu domů, tak po kočičkovém ubrousku vyhlásím pátrání a budu ho hledat tak dlouho, dokud ho nenajdu . Ale jíst na něm budu jenom doma. Zase nejsem malá, že jo .

---
hroznetajne.pise.cz

23. 04. 2017 - 16:27

damn-girl: To je úžasný článek! Vnímám to kolikrát stejně - už nechci být velká! Chci být malá holčina, co se honila s kamarádama po zahradě a hrála si na policajty a zloděje a po večerníčku šla spát.

Přeji všechno nejlepší k narozeninám!

---
damn-girl.pise.cz

23. 04. 2017 - 17:20

iva: Nebudeš tomu věřit, ale i jako dospělá si hraju na policajty a zloděje a po večerníčku chodím spát

24. 04. 2017 - 13:36

hroznetajne: Děkuji moc !
Tak to jsi můj člověk .

---
hroznetajne.pise.cz

23. 04. 2017 - 18:49

boudicca: Krásné narozeniny, Julčo! Přiznám se, že tyto nálady jdou mimo mě - jsem ráda, že jsem dospělá a relativně nezávislá. Na dětství mít vzpomínky jen ty nejhezčí, ale děti už nejsme a nebudeme, čas se vrátit zpátky nedá. Tak šup s tou depkou pryč!

---
by-boudicca.blogspot.cz

24. 04. 2017 - 13:37

hroznetajne: Já vím, je zbytečné chtít něco, co už nejde vzít zpátky. Uvědomuji si to. Ale stejně , je smutný, že už takoví nikdy nebudeme. Nebo ne?
Děkuji moc za přání .

---
hroznetajne.pise.cz

23. 04. 2017 - 20:48

zlomenymec: Ááá, ten strach ze smrti blízkých mě taky sem tam přemohne

Ta fotka je božííííííííííí

---
zlomenymec.pise.cz

24. 04. 2017 - 13:41

hroznetajne: No jo, hrůza .


Děkuji! Zkoušela jsem ji vyfotit znovu, al už nejsem jaksi...eee... cute .

---
hroznetajne.pise.cz

24. 04. 2017 - 20:52

tlapka: Ale ta učitelka se ti přece splní? A ubrousku bych se zbavit nenechala!
Hehe, takové to naivní povrchní pozlátko, ideál krásy a titulní stránka magazínu, hvězda galavečera... bože, to je stupidní. Představuju si to taky.
Julčoo, neblázni. Co s manželem ve 20? Ve třiceti ok, ale dvacet je pro nás intelektuálky a studentky holt asi málo. To je spíš úspěch ho nemít.
Každopádně co podepisuju, a letos to bude horší (protože moje půlkulatiny a protože zítřejší pohřeb, pro mě první), je ta část o umírání. Čert vem to, že stárneme (nebo, jak doufáme, dospíváme), horší, že stárnou ti kolem! To odmítám. Mojí mamce bude vždycky třicet, maximálně čtyřicet, a našim šedesát!
Ty kráso, a to náš největší dětský úspěch byl jít později spát!

---
tlapka.pise.cz

30. 04. 2017 - 11:20

hroznetajne: Plní, to máš pravdu .
Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama . Ale tohle určitě dělá víc lidí .
Sakra jo, máš pravdu. Je už všechno v pohodě?

---
hroznetajne.pise.cz

27. 04. 2017 - 12:24

alienor: Myslím, že není na škodu, když v člověku kousek toho dítěte zůstane, nemyslím přímo dětinské, infantilní chování, ale spíš taková ta dětská schopnost radovat se z maličkostí a vidět svět dětskýma očima- zvídavýma a zvědavýma.

I když, já tu mluvím o infantilnosti, a přitom... Včera jsem odevzdávala diplomovou práci. A víš, co jsem si potom koupila za odměnu? Pytlík chipsů ve tvaru dinosaurů a balík třešňových lízátek

---
alienor.pise.cz

30. 04. 2017 - 11:34

hroznetajne: Dinosaurové brambůrky!!! Nejlepší ! Jako malá jsem měl ráda takové ty fotbalisty. Asi je už nevyrábí .
Děkuji Ti moc za komentář

---
hroznetajne.pise.cz

05. 05. 2017 - 15:04

rebarbora: Narozeninová krize je mrcha! To moc dobře znám Ale pořád si říkám, že dokud nám udělají radost a zlepší náladu drobné blbinky (a jídlo ), jsme na tom ještě dobře, protože člověk, co se umí radovat z maličkostí (třeba i z toho, že zrovna ten den svítí sluníčko, nebo že bude víkend nebo že si koupí naprosto nemožné, svítivě zelené desky na své neumětelské kresby ), má velký poklad, který mu nikdo nemůže ukrást Ale jinak jsi krásně shrnula a vystihla vzpomínky na dětství, až se mi po některých taky zastesklo

---
rebarbora.pise.cz

06. 05. 2017 - 14:45

hroznetajne: Už jsem z toho naštěstí venku. Další zase až za rok!
No jo, ale někdy jsou chvíle, kdy i ty maličkosti moc nepomáhají k dobré náladě. A to už je horší .
Děkuji moc za milý komentář! Doufám, že už nejsi smutná .

---
hroznetajne.pise.cz