Článek Generátor náhodných momentů

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Generátor náhodných momentů

26. 11. 2016 - 16:52

iva: Podstata toho, že jsme, je... (pozor, virbl...) ŽE JSME *slunce"
Zanecháváš za sebou svou stopu a pomáháš tvarovat duše okolo sebe. To je odpovědné, ne? A důležité. Srovnávám tvoje a moje bytí, názory, vkus. A lhostejno, shodujeme-li se, či nikoliv. Těším se na tvoje (i jiných) články, takže jsi moje těšení. To je pozitivní stopa, ne?!
Chápu zesobotnění pátků, ale neděle už by byla dlouho

29. 11. 2016 - 15:03

hroznetajne: Jééé, to je krásně napsané . Třeba to tak skutečně je, že naše podstata se odráží až v podstatě někoho druhého .
Už jenom kvůli tobě, Ivanko, budu muset být zodpovědnější!
Neděle snad ne. Sobota bude, doufám, vyhovovat .

---
hroznetajne.pise.cz

29. 11. 2016 - 21:45

iva: Už jen za to hezký oslovení smíš být nezodpovědná (nejmíň do příští pátkoboty )

01. 12. 2016 - 05:29

hroznetajne: Jůůů, VIP privilegia, ty já ráda!
Pátkosobota se mi hodně líbí!

---
hroznetajne.pise.cz

26. 11. 2016 - 17:25

chaostheory®pismenkuje.cz: Tohle jsem jeden cas taky porad resila. Pak jsem se octla v jistych situacich, na jistych mistech, a od te doby se mi drzi nazor, ktery uz asi nikdy nezmenim - ze zivot proste smysl nema. Objektivne ne. Opravdu jsme jen neco, co se tu mihne na minichvilku a pak zase zmizi. I lidstvo/zvirectvo jako takove je tu jen na chvili, jen proste zrovna ted my "vladneme" svetu. Ale z hlediska historie Zeme je to opet jen urcite obdobi, ktere zacalo pomerne nedavno, a jednou zase skonci.
(Mozna to zni hodne depkovate, ale pro me je to spis naopak. Vim, ze jakekoli "problemy" jsou vlastne uplne malichernosti, na kterych nezalezi. A tohle vedomi mi pomaha)

---
chaostheory.pismenkuje.cz

29. 11. 2016 - 15:07

hroznetajne: Myslím, že už jsi to tady jednou psala. Pamatuji si to, protože jsem si tehdy říkala, že možná fakt není žádné poslání nebo vyšší smysl toho, proč tu jsme. Ale já se snažím nebýt takový pesimista . Ne, že by se mi to dařilo, ale pořád tak nějak doufám .
Ale je pravda, že stejně, jako "lusknutím prstů" zmizeli dinosauři, úplně stejným způsobem můžeme zmizet my. Proč ne. Nějaká pravděpodobnost tam určitě bude.

Všechny problémy jsou ve srovnání s celým světem malicherné . Taky si to říkám .

---
hroznetajne.pise.cz

27. 11. 2016 - 17:03

tlapka: Pro mě je smysl života plnit si své sny. Mít rodinu a vydat knihu. Je to až příliš jednoduché? Nemyslím si.
Náhodou, mně se ty fotky na mobilové zdají dost dobré, hlavně první a orloj. To je přece paráda! Prahu taky obdivuju, když se do ní dostanu i když vidím fotky. To město pro mě má úžasnou atmosféru, důstojnost, historii. Genius loci. Škoda, že je tak daleko. Ale žít bych tam nechtěla, vyhovují mi menší města.
Pozdravuj sestru. Jako malá jsem byla spokojený jedináček, ale poslední roky mi podobný člověk chybí čím dál tím více. Kdybych tak měla aspoň stejně starou sestřenku!
Čtenáři si na sobotu zvyknou. I na neděli by si zvykli. Hlavně, že víme, že se o tebe nemusíme bát, když tady není tradiční včasný článek.

---
tlapka.pise.cz

29. 11. 2016 - 15:12

hroznetajne: Vydat knihu! Krása! Jednoduché to rozhodně není. Ani jedno z toho. Aple plnit si své sny je krásné. O to se snaž asi každý.
Tak orloj je, když už jsme u toho, pěkně máznutý . Ale cvakla jsem ho jenom jednou, tak nebylo z čeho vybírat. Tak doufám, že někdy přijedeš. Žít bych tu taky nemohla, snad jen dočasně, ale na delší žití určitě ne.

Bát se o mě můžete, připadám si potom hrozně potřebně, ale je to zbytečné . Sestru budu určitě pozdravovat.

---
hroznetajne.pise.cz

27. 11. 2016 - 22:12

frantiska: Kosti nejsou to jediné, co po člověku zbyde, vlastně po někom nezbydou ani ty kosti. Jde o to nehmotné. Vzpomínky, myšlenky, úsměvy.

To je ten podzim, co přechází v zimu. Po slunovratu to bude lepší

---
frantiska.pise.cz

29. 11. 2016 - 15:13

hroznetajne: Jo, to je asi pravda. Ale ani ty nejsou věčné. I vzpomínky, myšlenky, úsměvy po čase vymizí a nahradí je nové.


Doufám . S příchodem jara se to vždycky tak nějak zázračně zlepší.

---
hroznetajne.pise.cz

29. 11. 2016 - 22:12

frantiska: Jak které, některé jsou nezmizitelné. Aspoň do té doby, než přijde stařecká... ta... zapomnětlivost. Fakt. Je fakt, že mám nové vzpomínky a tak dále, ale ty dřívější zůstávají

Určitě

---
frantiska.pise.cz

01. 12. 2016 - 05:30

hroznetajne: Pravda. Ale jsou některé, které bych mileráda zapomněla .

---
hroznetajne.pise.cz

28. 11. 2016 - 19:30

zo: Náhodou, na mobil jsou to super fotky! Já takhle nedávno vyfotila náš kostel v noci a děda - amatér fotograf (ale samozřejmě tomu pořádně rozumí!) se nad ní rozplýval ještě kdoví jak dlouho a to to žádný extra zázrak nebyl . Hrozně se mi líbí ta první fotka, je fakt luxusní!
Sestry jsou důležité, to zjišťuju čím dál tím víc! Je to zvláštní, ale jak jsme se se sestrou dřív nesnesly, teď jsme si najednou nějak bližší. Jasně, pořád na sebe občas vyjedeme, ono to ani jinak nejde, ale jinak je to poslední dobou nějaké jiné - lepší. A jsem za to ráda!
Na sobotu si zvyknu, hlavně pozor, ať za chvíli nedojdeš zase k pátku .
Praha je krásná, to už jsem psala a to, že po člověku zbydou jen kosti? Řekla bych, že částečně tomu tak určitě je, ale věřím, že původní majitel má někde rodinu a ta na něj vzpomíná. Třeba se o něm traduje nějaká historka, třeba zažil úžasná dobrodružství a teď pomáhá takhle ostatním lidem, aby dosáhli něčeho nového . Takže, neřekla bych, že zbyla jen ta kost - zbyla hromada lidí, co právě díky té jedné kosti, díky tomu jednomu člověku, dosáhla něčeho víc . A navíc teď o něm ví všichni tví čtenáři, kteří to můžou ocenit. A to není málo, ne?
(fuj, jsem nějaká moc filosofická, zastřelte mě)

---
zo.pise.cz

28. 11. 2016 - 20:20

tlapka: Proč asi.

---
tlapka.pise.cz

29. 11. 2016 - 15:22

hroznetajne: Tak můj mobil noční obrázky absolutně nezvládá. Většinou je na displeji místo krásného podvečerního parku jen tma a svítící lampa . Přemýšlela jsem, že bych s sebou nosila foťák, ale zase bych vypadala jako šáhlý turista (a já potřebuju zapadnout, že) a navíc to není bůhví jak úžasný foťák.
Děkuji, jsem ráda, že se líbí. Schovala jsem se do stínu kmene, abych nevrhala svůj stín . Je to trošku vidět .

Jo, trošku se obávám, že pátky jsou už zaběhnutá tradice. Ale z organizačních důvodů mi ty soboty TEĎ připadají lepší.
Jen si filozofuj, neupejpej se . Napsala jsi to moc hezky, souhlasím. Ale myslela jsem to hmotně, tak nějak fyzicky po nás nic nezbude. Pár věcí a tělesná schránka. A byl to prostě zvláštní pocit držet v rukou část člověka, který už není. Přeci jen, na pravou lidskou kost si nesáhneš každý den .

---
hroznetajne.pise.cz

28. 11. 2016 - 22:39

atraktivnistrasilka: Ha, náhodou, fotky hezké!
Což mi připomíná. Mívala jsem Samsunga, který teda ale fotil hrozně. A nebylo to nic starýho, to jen tehdy táta dostal k tarifu a nechtěl ho. Tehdy novej mobil. Ale ta kvalita fotek teda To bylo něco hroznýho, všechno to vypadalo jako takový ty přiblíženiny na tlačítkovejch telefonech

K článku. Já si vlastně furt tak nějak říkám... Žiju? Ne, nežiju. Rozhdoně ne tak, jak bych chtěla. Neustále mám pocit, že o něco přicházím, ale nevím o co. Asi proto, že jsem tak nějak sama. Nemám tak dobré kamarády, abych jim mohla říct cokoli, nemám tak dobré vztahy s rodinou, abych se svěřovala jim. Snad máma by byla tím nejbližším člověkem, ale sama má starostí dost a nechci jí zbytečně zatěžovat těmi svými, v podstatě asi malichernými. Takže jsem ten typ člověka, co se radši vyřve v noci pod peřinou, a druhej den to uhrává, jako že je děsně oukej. Ale je to neuvěřitelně vyčerpávající a poslední dobou jsem na ostatní spíš ošklivá, mají mě za nepříjemnou, nezábavnou osobu, ale nikdo mě vlastně nezná.
Někde jsem narazila na otázku, kdyby byl můj život kniha, jestli bych si jí přečetla. A já zatím bohužel musím říct, že ne. Nechtěla bych číst knihu plnou failů a přetvářky.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

29. 11. 2016 - 15:33

hroznetajne: Moc děkuji . Tak on to mže být dobrý telefon, ale dají do něj horší foťák. Plánuji, až si koupím někdy nový telefon (v hodně daleké budoucnosti), budu kukat na to, jak fotí. Dneska už jsou ty telefony daleko dokonalejší, než foťáky, mají kdejaké funkce navíc a tak. Čert aby se v tom vyznal .

Ach jo, ani nevíš, jak ti rozumím. Mám to podobně. Pořád se v něčem jenom placáš, tak kde je sakra ta radost?! Kdybys někomu řekla, že ti něco vadí, odpověď bude většinou: "A co jiného jako chceš dělat?" jenomže já taky nemám pocit, že bych dělala něco jiného, než že pořád chodím do školy. A po škole to zase bude pořád jenom do práce, takže takový začarovaný kruh . A jakmile člověk dělá práci, která ho nebaví, tak je život v hajzlu a ani nevíš jak se to vlastně stalo. Ale nesmíme být tak negativní . Někde si musíš najít důvod, pro co dýchat . Jenom je třeba hledat. Asi.
Nepřetvařuj se. To je asi to jediné, co ti na to můžu říct. Nepřetvařuj se, jinak si nebudeš vážit sama sebe. Buď ty .

---
hroznetajne.pise.cz

29. 11. 2016 - 13:26

myfantasyworld: První a poslední fotka je nádherná.
Přijde mi, že na podzim to padá na hodně lidí. Ono se není, co divit, skoro pořád zataženo, dny jsou krátké a je brzy tma a většinou to na jaře přejde.
Rozumím ti s tím, že řešíš stejné věci, jako jsi řešila loni, já si to uvědomuji taky a ono určitě by člověk měl znát ten posun a jakmile ho nevidíš, tak pak se zabýváš tím stejným. Teď mám chuť vše změnit a začít život jinak, žít jiným způsobem, není to jednoduché, ale vím, že to jde a že musím začít u sebe a udělat ten krok a že se dá život si krásně užít.
Je to krásný, že máte se sestrou takový hezký vtah, je to vždy úžasný, když víš, že můžeš za sourozenci přijít a můžete si spolu užít srandu a i se vypovídat ze starostí.
Zajímavý, že spousta lidí si říká, proč se vlastně narodili, já si tuto otázku nekladu, já to prostě beru tak, že mi bylo dáno žít a prostě si udělat život podle sebe, my sami se totiž rozhodujeme, co budeme dělat a co chceme dělat.

---
myfantasyworld.pise.cz

29. 11. 2016 - 15:39

hroznetajne: Moc děkuji .
Doufám, že jaro přinese optimismus, takhle vstávám do tmy, den uteče, ani nevím jak, a zase za tmy domů. Hrůza .
Změna je život, neříká se to nadarmo . Taky bych uvítala změnu, ale pokud to nebudu chtít na 100 %, tak je to marný. Můžu si říkat co chci, budu pořád na nule. Ale máš pravdu, že člověk by měl začít u sebe. A to je u mě třeba ten kámen úrazu .

Ne všichni to se sourozenci mají zadobře. Jsme snad jediní sourozenci v naší rodině, co spolu vychází. Asi to bude věkovým rozdílem, všichni si jsou o 8 - 10 let vzdálení, my jsme se sestrou pořád jen o 4 roky. Věk dělá hodně, každý je potom v jiné životní etapě, řeší jiné problémy a má jiné cíle. My dvě si jsme pořád tak nějak blízko. Věřím, že kdybych byla o hodně starší, nenašla bych si k ní takovou cestu.

Rozhodujeme si o svém štěstí, to je pravda. Taky si to myslím .

---
hroznetajne.pise.cz

30. 11. 2016 - 10:47

myfantasyworld: Jojo to znám z práce, za tmy do práce, za tmy domů, teď ještě sice jsem doma, ale taky mě to bude čekat. *zde*
Tak to jsme na tom s tou změnou stejně, taky je u mě asi ten kámen úrazu, že já musím být ta, co udělá ten krok ke změně.
Nemyslím si, že je to věkovým rozdílem, spíš hodně rozdílnými povahami, penězmi a dalšími věcmi. No a ty peníze v tom asi dělají nejvíc, vím. že spousta sourozenců se rozhádají právě kvůli těm penězům.
Já mám dobré vztahy s oběma staršíma sestrama a i s mladšíma bráchama a to ten jeden je ode mně 10 let a druhý 12. Je teda pravda, že teď jsou v pubertě, tak je to znát, ale normálně když přijedu, tak se s nimi bavím, nebo něco hrajeme. Nejhůř to mám se starším bráchou, ale to my k sobě nikdy neměli moc blízko a to je ode mně jen o 3 roky.

---
myfantasyworld.pise.cz

01. 12. 2016 - 05:36

hroznetajne: No to je na hlavu úplně zápřah. Být venku jen za tmy je fakt nářez . Normálně se nutím o volné přestávky vyjít ven a protáhnout tělo...

Máš pravdu. Peníze dělají hodně. A vždycky to tak bude. Já jsem se rozhodla, že tohle se sestru vůbec nechci mezi nás dávat. Žádné dlužení si, přetahování,... Nesnáším to. A snad každá rodina má někoho, kdo je schopný pro peníze jít přes mrtvoly. A pak jsou vztahy v háji.
Je fajn, že si s nimi rozumíš. Moji rodiče mají oba sourozence o dost mladší a podle mě je to vidět. Rodiče toho výrazně mladšího potomka vychovávají trochu jinak...

---
hroznetajne.pise.cz

30. 11. 2016 - 00:15

adil: Ta první fotka je zajímavá A k zamyšlení jsou všechny ty úvahy o pozemském bytí, o smyslu naší existence....

---
adil.pise.cz

01. 12. 2016 - 05:36

hroznetajne: Mockrát děkuji . Občas to na člověka tak padne...

---
hroznetajne.pise.cz

30. 11. 2016 - 20:51

brutally-honest: Nejdřív takový shození těch fotek a a pak ta první krásná – cítila jsem se obelhána :- ))) Člověk se furt někam posouvá, akorát si to někdy nemusí úplně uvědomovat. Ódy na Prahu čtu ráda, mimochodem orloj už jsem neviděla pěkných pár let, říkám si, že bych tu alespoň někdy mohla být větší turista, už jsem se tu asi moc zabydlela a památky trochu zanedbávám.
Společnost možná nastavuje nějaký mety, ale vtip je v tom, že ve skutečnosti můžeš jít kudy chceš, a může to být alespoň zábavné (když zrovna ne ultra smysluplné), i když někdy trochu bloudíš :- )

---
brutally-honest.pise.cz

01. 12. 2016 - 05:41

hroznetajne: Jo, dobře, ta první se docela povedla. Ale to rozhodně nebude mým úžasným telefonem, ale dobrým světlem . Rozhodně jsem nechtěla nikoho obelhávat . Třeba orloj je dobře máznutý .
Pražanda a neviděla dlouho orloj! Koukej to napravit .

Krásně napsáno. Poslední dobou mi přijde, že daleko smysluplnější a hodnotnější věci jsou tady dole v komentářích, než v samotném článku. Moc děkuji za komentář !

---
hroznetajne.pise.cz

30. 11. 2016 - 21:26

boudicca: Fotky mají atmosféru, zejména hned ta první mě hodně zaujala. Ani bych nevěřila, že je focená z mobilu. Fakt pěkné - a komentáře ještě více.

---
by-boudicca.blogspot.cz

01. 12. 2016 - 05:42

hroznetajne: Tak to mě moc těší . Děkuji za pochvalu, normálně se červenám .

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 18:58

rebarbora: Při čtení tohohle článku jsem se nemohla zbavit myšlenky na to, že je hezké, jak nás některé fotky dokážou vrátit zpátky v čase
Vztah se sestrou ti závidím - asi nás těžko bude moct někdy někdo znát líp než ten, kdo s námi vyrůstal a byl svědkem všech našich "vývojových" proměn
Ty lidské kosti jsou fakt zvláštní

---
rebarbora.pise.cz

02. 01. 2017 - 14:30

hroznetajne: Jo jo, fotky tohle dokážou asi ze všeho nejlépe .
Sestra mě zná možná až moc dobře . Nejsem si už jistá, jestli je to výhoda .

Lidské kosti byly morbidní...

---
hroznetajne.pise.cz

01. 01. 2017 - 21:40

genie: Páni, ta první fotka je strašně strašně pěkná! Jinak taky jsem pořád v tom samém kruhu těch samých problémů. Chci s tím něco konečně udělat, tak snad se nám to oběma nějak zlomí

---
genie.pise.cz

02. 01. 2017 - 14:31

hroznetajne: Jé, tak to moc děkuji, pochvaly od fotografky si vážím!
Tak budu držet palce!

---
hroznetajne.pise.cz