Článek Už to klepe na dveře...

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Už to klepe na dveře...

03. 12. 2016 - 17:28

atraktivnistrasilka: Já se tedy na Vánoce těším z jednoho jediného důvodu. Bude to znamenat, že jsem přežila Štrasburk
Myslím, že mnoho a mnoho dětí to tak má. Já jsem teda výjimka - byla jsem dítě jemný, vždycky jsem obdivovala ty ozdobičky, opatrně jsem si je prohlížela, zazpívala s mámou koledu, táta to nahrál, a až pak dárky. Ale co bratranec vždycky dělal, jednou dokonce porazil stromek. Bylo mu čtrnáct.
Asi není třeba se kvůli tomu nějak stydět, naopak. Pochopila jsi tu pravou hodnotu Vánoc, to je nejdůležitější.
Taky chystám článek o Vánocích, ale pojmu ho trochu... Svým grinchovským způsobem. Ale hrozně se mi líbí, jak se těšíš. Aspoň někdo tu atmošku nasává. Jinak mi to připadá jako samý naštvaný zákazník v Tescu, důchodců 2x tolik v Lidlu a Kauflandu, a kdykoli projdu u nějakého supermarketu nebo obchodního centra, tak hlavně zavřít oči a nedívat se, jak klepou kapry...

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

03. 12. 2016 - 19:24

hroznetajne: Ale ne . Tak doufám, že Štrasburk přežiješ a zachováš si duševní zdraví . Třeba to nakonec nebude tak hrozné. Najdi si v tom něco pozitivního.
Ozdobičky na stromek mám taky moc ráda a ráda si je prohlížím i dne . Taková cute holčička jsi byla!!! Tak já jsem ve 14 snad už měla nějaký ten rozum .

Na tvůj vánoční článek se budu moc těšit a to, že to pojmeš po svém, na tom bude nejlepší! Jsem ráda, že jsi tady u nás, koukám, že máš daleko daleko větší úspěch, než na předešlém blogu!
Já po těch obchodech moc nechodím, když nemusím. Dárky sháním tak nějak pomalu už od začátku listopadu. A když už potřebuji do obchodu teď, tak koupím jednu věc a mažu, netrávím v tom zmatku celý den. je to hrůza . Jídlo kupovat odmítám, mačkat se tam nechci .

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 20:10

atraktivnistrasilka: Ach No jo, úspěch je dán tím, že tady je daleko lepší komunita. Spousta lidí sice přechází na blogspot, ale já už bych se tam nevrátila. Bude divný, když napíšu, že tady se cejtím víc doma?

S těmi obchody, taky je nemusím, ale co naplat. Zbývá mi koupit poukázky v Bauhausu pro prarodiče, pro druhou babičku huňatý ponožky, mamce jsem už objednávala, jediným oříškem pro mě i nadále zůstává táta. Ten nic nedělá, jen pracuje, a když mu kupuju něco na sebe, zákonitě se nikdy netrefím do velikosti a nenarve se do toho ramenama. Člověk by plakal.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

03. 12. 2016 - 20:51

hroznetajne: Jo jo, to máš teda pravdu! Lidi jsou tu úžasní, jsem ráda, že jsi tu . A ostatní jistě taky. A doma se tu cítí snad každý. Protože koukej, napíšeš pár slov a kolik lidí ti na to zareaguje, nádhera!
Super dárečky! Ale tátové, to je normálně rébus. Ještě pořád jsem nevymyslela, co bych mu tak jako eventuálně pořídila. Já prostě netuším. Jsem v koncích !

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 17:56

iva: Ha. Jak nádherné. Už týden s každým, koho potkám, (a to včetně trafikantek, uštvaných pokladních a revizorů) zavádím debaty na téma - jak jsme dětem dělali Ježíška, jak to bylo úžasné, když byly děti malé a jak jsme si to všichni užívali. A lidi se na to hrozně rádi chytaj! Letos prostě budou Vánoce fajn, cítím to v kostech!
PS: byla jsi velmi roztomilý trhač dárkový

03. 12. 2016 - 19:28

hroznetajne: Na dětské Vánoce vzpomíná snad každý . Já jsem to původně nechtěla ani zmiňovat a hele v co se to zvrtlo . Vánoce v dětství byly nejkrásnější, ale i teď si je člověk může udělat nádherné, když je neodsoudí.
Že to taky cítíš! No to jsem ráda, že nejsem sama, co tuší něco velikého ve vzduchu!

PS: Kéž by mi ta roztomilost vydřela!
PPS: Ivanko, už delší dobu se Tě chci zeptat - jsi jen externí návštěvník, nebo máš někde svůj blogísek?

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 22:49

barjoha: Jsem externí bloger
Ale když píšu z mobilu, jsem líná se přihlašovat

---
barjoha.pise.cz

04. 12. 2016 - 11:01

hroznetajne: Jasně, chápu. A pochlubíš se? Ráda bych se podívala .

---
hroznetajne.pise.cz

04. 12. 2016 - 11:43

iva: Zkus barjoha.pise.cz

04. 12. 2016 - 11:47

hroznetajne: TAK TO JSI TY!!!!!!! ZÁHADA VYŘEŠENA!

---
hroznetajne.pise.cz

04. 12. 2016 - 11:57

barjoha:

---
barjoha.pise.cz

06. 12. 2016 - 16:45

barjoha: Nejsi zklamaná?

---
barjoha.pise.cz

07. 12. 2016 - 08:08

hroznetajne: Nééé, to vůbec !!!

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 18:52

tlapka: Racek na pokáleném kameni. Táta očividně prostorem na kazetách nešetřil. Pokud tohle dítě, kór nejedináček, tyhle stavy nemělo, mělo by se nechat odborně vyšetřit. K dětem to prostě patří. Je dobře, že už jsme o něco málo civilizovanější, ale vyrůst z toho úplně by byla škoda.
Nene, nechci slavit Vánoce hned teď, chci se na ně ještě chvíli těšit! Víš co se mi zdá? Že když jsem byla dítě, všechno to trvalo mnohem déle. Za celý den se stihlo snad tisíc pohádek. Večeře zabrala snad hodinu. Pak roznáška dárků na jednotlivé hromádky, ta taky trvala dlouho. A pak jsme je postupně rozbalovali, hodinu, dvě, tři, celý večer! A proto jsme taky na Štědrý den chodili spát tak pozdě! Až v deset!
Dneska začneme v pět večeřet a v sedm je rozbaleno, zbytek času už se jen sedí s rodinkou a dlabe cukroví. JAK SE TO HERGOT STALO?
Mně se vždycky tlačí slzy do očí, když si uvědomím, že některé lidi vidím v tom roce naposledy a přejeme si krásné Vánoce i nový rok. Kecám, chce se mi brečet s každou pomalejší vánoční písničkou.

---
tlapka.pise.cz

03. 12. 2016 - 20:45

hroznetajne: No ale fakt . To je předlouhý záběr na racka , předlouhý záběr do dáli na krajinu, předlouhý záběr na moře, pak mimochodem já a zase zpět příroda... .
Babička říká, že Vánoce jsou jen pro děti a já se jí to snažím vymluvit. A s tím časem máš pravdu! Taky mi připadalo, že čekání na Ježíška bylo nekonečné. Teď je to frk frk. Doufám, že i letos přesvědčíme rodiče, že půjdeme se ségrou do vedlejší místnosti, abychom nevyplašily Ježíška . Tak je to nejlepší!

Slzy dojetí k tomu patří , já doufám, že lidi, se kterými to letos budu slavit, tu se mnou ještě dlouho budou. Děkuji, Tlapko, za milý komentář !

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 23:03

barjoha: Babička má pravdu. Vánoce jsou pro děti! A pro ten kousek dítěte, co v nás dospělákách zůstává
Vždycky, když slyším, jak někdo uvědoměle tvrdí, že svým dětem NIKDY nebude lhát, tak si říkám: "A co Ježíšek? To je chcete připravit o to kouzlo?!" A je mi to líto

---
barjoha.pise.cz

04. 12. 2016 - 11:03

hroznetajne: No jo, asi jsou hodně pro děti. Ale to neznamená, že se na ně mají dospělí vyprdnout . Protože moje babička už to odmítá slavit .
Dětem bych Ježíška nebrala. Neberu to jako lhaní. Přesně, přišly by o to nádherné kouzlo!!!

---
hroznetajne.pise.cz

03. 12. 2016 - 20:15

rebarbora: Já se letos taky těším na Vánoce nějak dřív (asi od půlky listopadu?) a jakože opravdu Dokonce jsem si koupila v New Yorkeru skvělé vánoční tričko Každopádně jsem ráda, že nejsem sama Vánocééé

---
rebarbora.pise.cz

03. 12. 2016 - 20:53

hroznetajne: Že jo?! Že jo!!! Letos to bude super, já to vím! Já to cítím!!!
Nějaké vánoční tričko nebo nový svetřík bych si taky mohla pořídit, abych tu atmošku víc přivolala .

VÁNOCÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!

---
hroznetajne.pise.cz

04. 12. 2016 - 11:48

alienor: To je milý článek

Na Vánoce se letos těším hlavně kvůli tomu, že si konečně trošku odpočinu od školy a poprvé po 6 letech se nebudu muset učit na zkoušky i o Štedrém dni a na Silvestra, jelikož poprvé po těch 6 letech budu mít trochu jednodušší zkoušky a bude jich jen pár.

Na cukroví se letos ani moc netěším, jelikož kvůli současným problémům se žaludkem smím jíst tak akorát perníčky a možná linecké bez marmelády.

Jelikož jsme doma už všichni dospělí, tak si dáváme jen velmi málo dárků (já letos dostanu "pouze" dvě knížky, které jsem si ale hodně přála a moc se na ně těším ).

Doufám, že alespoň napadne sníh, už tolik let jsme tu neměli bílé Vánoce a moc bych si je letos přála.

Ale co na Vánocích miluju ze všeho nejvíc, to je ta vánoční atmosféra, takový ten klid, pocit vnitřního štěstí, to, že jsme spolu a koukáme společně na pohádky, chodíme bruslit a na procházky po městě . To je pro mě na Vánocích to nejkrásnější.

---
alienor.pise.cz

04. 12. 2016 - 19:50

hroznetajne: Moc děkuji, Alienor !
Tak to ti moc závidím. Já je budu mít asi v duchu učení. Snažím se si to moc nezošklivovat, ale bohužel. Hned druhý týden v lednu mám jednu zkoušku za druhou, tak v tom o svátky asi budu muset pololežet. Chjoooo . Ale po očku budu koukat na Popelku...
Kéž bych měla problémy se žaludkem ! Myslím to ze srandy, samozřejmě, ale já protože můžu, tak žeru všechno a to úplně není dobrý, vzhledem k tomu, kolik jsem přes léto zvládla přibrat .
Uskromnit se jen na pár základních dárečků je moc fajn! My si toho taky nedáváme mnoho. Většinou buď já nebo sestra dostaneme nějaký větší dárek (třeba lyže, letos to budou nové postele) a pak nějaké oblečení a knížky (!!!) nebo kosmetiku. Nepotřebujeme rozbalovat desítky darů, to fakt ne .
Sníh si přeji taky, pořád doufám, že se letos poštěstí!!!

Přesně jak píšeš, ty emoce jsou na Vánocích nejkrásnější!

---
hroznetajne.pise.cz

04. 12. 2016 - 16:54

myfantasyworld: Ten začátek článku mě vyděsil.
Je to zvláštní, ale já letos mám taky nějakou takovou tu hodně vánoční náladu a letos se na ně hodně těším, nevím čím to je, ale je to super a ono právě jde o to, nevnímat ten rozruch, udělat si to poklidně podle sebe a já se dost těším na to, jak budu s rodinou a jak píšeš, na to jak si ostatní rozbalí mé dárky a budou z nich mít radost. A jelikož letos už jsou neteři 3, tak věřím, že o to to bude nádhernější, protože ta dětská radost je něco úžasného a nepřekonatelného, pamatuji si, že k svátku dostala flašku na pití a měla z ní takovou radost a co až bude rozbalovat.
A moje nejstarší ségra je v tomhle úplně super, ta vždycky každý rok se na vánoce těší, že vždycky úplně strhne všechny.
Stará videa jsou super a člověk někdy žasne, co všechno dělal, jako já, když jsem viděla videa, co jsem blbnula s bráchama.
Hodná starší sestřička chtěla pomoct s rozbalováním dárků mladší sestřičce.
I když salát zrovna není moje oblíbené jídlo, tak se na ty Vánoce na něj taky vždycky těším, i na to pečení a rozbalování dárků.
Chci fotku, jak rveš balící papír zubama.

---
myfantasyworld.pise.cz

04. 12. 2016 - 19:55

hroznetajne: Jé, tak to mě ani nepadalo, že by to v někom mohlo evokovat něco jiného ! To se omlouvám .
Fakt bude asi něco ve vzduchu, nebo nevím, jak je to množné, že se tolik lidí těší na Vánoce. Já se nemůžu normálně udržet .
To je prostě tak straně krásný, když se děti dokážu radovat z každé maličkosti. Moje ségra měla vždycky největší radost z punčocháčů a bačkor . No, strávit Vánoce s někým takhle malinkatým bude jistě zážitek. Děti to tak krásně prožívají. Doufám, že se necháš unést .

Mamka dělá lehčí formu salátu, tak nám po něm není zle, to je fajn. Jinak klasické majonézáky taky nemusím. Je to hrozně těžký na žaludek a sladký na to potom ještě .

No, hele, možná bych mohla nějakou agresivní rozbalovačku příště ukázat . Já naaranžovaná na saních nic moc, no , to je pravda.

---
hroznetajne.pise.cz

05. 12. 2016 - 10:57

myfantasyworld: Taky si myslím, že je něco ve vzduchu. Jo Vánoce.
Ono, kdyby jen děti, mojí sestře je 29 let a ta se pro všechno dokáže tak nadchnout a ze všeho má takovou radost, i z hraček a věciček pro její holky. Je vidět, že malá je v tomhle nadšení po mamince.
Tak já už takhle zažila s bráchama, jelikož ten první mladší je o 10 let a druhý o 12, ale i když jsme všichni byli starší, bylo to super, jelikož každý u nás se dokáže radovat z každé maličkosti.
Tak já tam majonézu dávám, jen teda míň, ale mamka dávala nakládanou zeleninu a kyselou okurku a to já nemusela, takže jsem si ho udělala z čerstvý zeleniny a kyselé okurky jsem tam dala fakt málo a to hlavně kvůli příteli. Tak my si na to dávali jen kompot, což nebylo tak zlé, ale přežraná jsem byla stejně.
Ta fotka na saních je taky super, ale ta agresivní rozbalovačka musela být hodně vtipná.

---
myfantasyworld.pise.cz

07. 12. 2016 - 08:13

hroznetajne: Ale tak to je dobře, že i jako starší je pořád nadšená . To já dárky raději dávám, než dostávám, protože nikdy nevím, jestli jsem za dárek poděkovala dostatečně . A obecně dostávání dárků mě malinko stresuje . Ráda něco dostávám, to jo, ale dávat dárek a pozorovat, jak někomu udělal radost, je mnohem lepší .

Tak okurku my do bramborového salátu nedáváme vůbec . Je docela vtipný, jak ho dělá každý jinak, dává do toho něco jiného,...

---
hroznetajne.pise.cz

04. 12. 2016 - 21:54

zlomenymec: Jóó, tyhlety vánoční filmy, domácí rodinné filmy, koledy, světýlka, dárky, cukroví... je to fajn, no Co si pamatuju, tak já byl hrozně hrozně hrozně velkej rozmazlenej fracek, díky radě naší obvoďačky, která mamince poradila, že mi má - když mi byly cca tři roky - ve všem vyhovovat. Tříletýmu dítěti. Ve všem vyhovovat To byla behavioristická myšlenka, kterou vyvrátili už někdy v 70. letech No a tak jednou mamince při mém záchvatu ruply nervy, dostal jsem na zadek, a od tý doby jsem krotkej a hodnej jako vovečka To jenom aby sis nemyslela, že jsi v tom válcování dárků jediná

Já doufám, že letos konečně nebudu muset přes Vánoce řešit školu, takže budu mít veget Aaaargh, to by bylo super... Vánoce bez starostí

---
zlomenymec.pise.cz

07. 12. 2016 - 08:26

hroznetajne: Máš taky videa? Ty má snad skoro každý . Jsou fajn, ale mamka se na ně nechce dívat, takže to bylo asi poprvé, co jsme je od jejich natáčení pouštěli.

Jééé, Mečoun byl fracíček? Jak je tohle možné? Tak ještě, že jsi si to včas rozmyslel . Hodně se vyhovuje dnešním dětem, mám takový pocit. Ne všem, samozřejmě... Já snad na zadek nikdy nedostala . Jen jednu jedinou facku na tvář, ale to jenom za to, že jsem ji dala já sestře v nějakém záchvatu vzteku. A tuhle jedinou facku si budu pamatovat snad do konce života .

Tak to už jsi druhý, co si tu pochvaluje volnější Vánoce. Já zas naopak. Poprvé v životě proležím svátky v knihách .

---
hroznetajne.pise.cz

05. 12. 2016 - 20:35

zo: Jsem ráda, že ještě existují lidé jako já, kteří mají z Vánoc radost a těší se na ně. Jsem ráda, že jsem nebyla sama, kdo neurvale rval papír na cáry, aby se dostal k dárkům. A jsem ráda, že nejsme jediná rodina, co má hromadu video záznamů každé "blbosti", co se kde šustla (třeba existuje tajný záznam toho, jak čtyřletá Zo zpívá falešným hláskem "Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko" ) .
Já si myslím, že tě nezarazila, protože měla z tvého nadšení radost. Teda, alespoň já mám hroznou radost, když něco dám sestře a ona je z toho strašně nadšená a paf. Ono to člověka zahřeje u srdce, protože děti jsou krutě upřímné. A proto je jejich nadšení tak opravdové a pěkné . A to jsi byla ještě dobrá, já strašně moc chtěla každej rok přistihnout Jéžiška a pak jsem byla zklamaná, že jsem ho nikdy neviděla. Ale dárky to rychle opravily!
Teď už mi o ty dárky ani tak nejde, mám - stejně jako ty - ráda tu atmosféru, to že se rodina sejde. Těším se na to, jak si sedneme ke stolu, budeme jíst kapra (jak ohrnu nos nad salátem ), sestra bude roztěkaná a nedočkavá a mamka se nebude chtít fotit. A prostě tak .
Vánoce jsou prostě fajn .

---
zo.pise.cz

07. 12. 2016 - 08:31

hroznetajne: Tajné záznamy jsou nejhorší!!! Úplná potupa . Něco zpívacího tam mám taky, jenomže já nebyla natáčená potají, ale normálně na férovku jsem si kreslila a vyřvávala u toho Já mám koně vraný koně na celý byt, takže tohle je asi ta horší varianta... Žádný zábrany, hrůza .
A mně přišlo, že tvoje sestra je nadšená snad absolutně ze všeho . Já jsem té mé včera koupila další menší dáreček, tak doufám, že bude taky nadšená. Už je normálně těžký vybrat jí nějaký dárek, který by se jí mohl líbit. Protože té se zásadně líbí to, co mně ne .
Ježiši, to čekání na Ježíška bylo tak něco úžasnýho . Moje mamka, když byla malá, tak usilovně pozorovala oblohu, že ho tam normálně viděla . Tak strašně moc tomu věřila a chtěla ho tam vidět, až tam skutečně byl .
Jo jo, ta sváteční nálada je prostě úžasná. Už aby to bylo!!!

---
hroznetajne.pise.cz

08. 12. 2016 - 21:26

adil: To je tak hezky napsané, vánoční atmosféra tak výstižně podaná,to mě pobavilo...

---
adil.pise.cz

10. 12. 2016 - 00:21

iva: Všechno nejlepší k svátku

10. 12. 2016 - 21:05

atraktivnistrasilka: Taky jsem chtěla popřát k svátku, samozřejmě pod sobotním článkem, ale tedy aspoň takhle - všechno nejlepší!

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

10. 12. 2016 - 21:24

zlomenymec: Já ti přát k svátku nebudu, protože Eufémie nebylo

---
zlomenymec.pise.cz

01. 01. 2017 - 21:47

genie: Já se na letošní vánoce těšila moc, protože po několika letech jsem je mohla konečně oslavit s rodinou (každý rok buď máma nebo sestra nebo obě byly v práci) a po skoro čtyřech letech mého vztahu s přítelem se k nám přijela (poprvé!!) podívat jeho máma. Bylo to všechno moc fajn Jinak líbí se mi tvoje nadšení. Já si poprvé sama udělal adventní věnec a byla jsem na sebe strašně pyšná Chtěla bych to taky víc prožívat, ale nemohla jsem se do toho tak úplně dostat. Tak snad tenhle rok

PS: taky jsem jako malá byla co se týče rozbalování dárků takový Jack Rozparovač

---
genie.pise.cz

02. 01. 2017 - 14:28

hroznetajne: Připadá mi, že letos se na Vánoce těšili snad úplně všichni . To bude asi tou školou. Všichni toho mají nějak hodně a to volno bylo prostě světlo na konci tunelu .
Tak to vypadá, že jsi měla zajímavé Vánoce!
Adventní věnec ti závidím, u nás máme skříňku plnou věcí na VÝROBU adventních věnců, ale věnec jsme doma nikdy neměli . Zajímavý...

P.S. Tak to jsem hned klidnější, že v tom nejsem sama !

---
hroznetajne.pise.cz