Článek Králičí dort, výročí, pečetě, filmy a kostely

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Králičí dort, výročí, pečetě, filmy a kostely

15. 04. 2017 - 10:43

tlapka: S citací z deníku nelze souhlasit, neboť kus hovna by nikdy neudělal takový progres v plnění tak ušlechtilých cílů! A těch důvodů je samozřejmě mnohem víc.
Pečetě jsou fantastické, tou první jsem se kochala asi hodinu a pak jsem stejně obálku rozřízla u kraje, protože mi bylo líto ji poškodit.

---
tlapka.pise.cz

15. 04. 2017 - 13:10

hroznetajne: No jo, tak ono je to prohlášení trochu vytržené z kontextu. Kdyby jsi viděla, co tomu předcházelo, možná by jsi se mnou i souhlasila .
Jsem ráda, že se líbí , i když je mi jasný, že srdíčko nic moc, no .

---
hroznetajne.pise.cz

15. 04. 2017 - 12:50

brutally-honest: Kostely jakožto stavby mě taky fascinují. Dost zajímavá sbírka, neumím si představit, že bych třeba pečetila, no musí to být zvláštní pocit :- )
Já jsem ještě nenapsala žádné shrnutí a teď nevím, jak do toho, když už je toho víc :- ) (mám 30 splněných)

---
brutally-honest.pise.cz

15. 04. 2017 - 13:13

hroznetajne: A podle mě i krásně voní . Všechny tak trošku podobně .
Pečetění není nic těžkého. Vos s knotem zapálíš jako svíčku a necháš odkapat trochu vosku. Ten bez knotu budu muset asi nahřívat na lžičce, ještě jsem to nezkoušela. Je to trošku zvláštní pocit, máš pravdu .
Téda, 30 je docela dost. Tak to by možná šlo rozdělit do dvou příspěvků. Nebo jeden dlouhý a výživný . Už se těším, až to sepíšeš .

---
hroznetajne.pise.cz

15. 04. 2017 - 15:52

atraktivnistrasilka: Takovej krásnej dort! Když jsem ještě měla morčáka, taky jsem mu dělala k narozeninám dorty. Vypadaly hodně podobně, ale narvala jsem mu tam i vlastnoručně trhaný pampelišky, jablka, jahody, banány... to, co normálně až tolik nejedl, protože po tom morčata tloustnul. Nevěděla jsem úplně přesně, kdy se narodil, takže jsem si vymyslela datum, které mohlo přibližně sedět a dodržovala jsem to.

Deníček už si nepíšu, ač o tom zase reálně uvažuju. Ale taky mám schované nějaké z dob totáče, kdy mi bylo třeba deset nebo jedenáct - jednou jsem se porvala s mámou, protože si je chtěla přečíst. Ale uchránila jsem je. Jsou v nich hlavně věci, co souvisí s rozvodem rodičů, jak jsem proti svojí vůli musela jezdit k otci, jak mě nedobrovolně poslali na tábor, který jsem protrpěla... nejsou to tajné věci, postupně je rodičům říkám, ale nechci, aby si to kdokoli četl. Prostě nechci. Jsou to moje myšlenkové pochody a trochu se bojím, že by mi po přečtení někdo mohl chtít, a nebo hůř - začít - rozumět. Prostě ne. Můj deníček zůstane navždycky tajnej. Postupně sice likviduju věci, o kterých vím, že kdybych třeba umřela a někdo je našel, mohl by se na mě začít koukat blbě, ale deníček prostě zničit nemůžu ani při nejlepší vůli, jako kdybych zabila kus sebe.

Kostely... já se v nich bojím. Mám tam vždycky takovej špatnej pocit. V Notre-Dame ve Štrasburku jsem chytla pomalu záchvat paniky, i proto odtamtud nemám žádnou použitelnou fotku - furt se mi tam klepaly ruce, takže jsem to nakonec vzdala a utekla ven.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

16. 04. 2017 - 13:22

hroznetajne: Tak to musel být štěstím bez sebe . Já bych mu tam toho taky dala víc. Jahody a banán miluje, doslova se po tom může utlouct. Ale já taky vím, že by se po tom všem taky parádně po*ral, takže mu to dělám takové chudší .
Máma by si tvůj deníček neměla číst. Pokud jí k tomu teda nedáš vysloveně souhlas, ale to pochybuji. Doporučuji pořídit pečeť a pořádně si je zalepit. To je asi jediná záruka. A nebo se jich zbavit, což bych nedělala . Já deníky píšu bez jakékoliv "cenzury", možná až moc upřímně. Ale píšu je s tím vědomím, že je možná jednou někdo bude číst. Takový přístup mám teď, samozřejmě se to může změnit a já jednoho krásného dne všechny deníky zničím, jenom aby je nikdo nečetl. Ale to bych zatím asi nedokázala, i když se hooodně stydím za to, co do nich píšu .

Až takhle? No teda. Ty být věřící, tak nevím, jak by sis šla pro oplatku .

---
hroznetajne.pise.cz

15. 04. 2017 - 17:17

chaostheory®pismenkuje.cz: Edicek se teda ma s knihami to mam stejne, 99% z nich mam z knihovny.
Deniky mam taky ve svem 101/1001, ale jeste se mi do toho nechce
Z filmu jsem videla jen Bridget, a ta se mi libila

---
chaostheory.pismenkuje.cz

16. 04. 2017 - 13:24

hroznetajne: Knihovna to jistí .
Já jsem do toho taky nechtěla jít, ale zároveň jsem to chtěla mít za sebou. A jsem ráda. Teď to tak dalších 20 let nebudu otevírat a mám klid . A pak už to snad budu brát s humorem. Teda doufám.
Bridget byla fajn .

---
hroznetajne.pise.cz

15. 04. 2017 - 18:01

myfantasyworld: Gratuluji ke splnění úkolů.
Číst staré věci je těžký, někdy se pobavíš, ale někdy to ty staré rány otevře. Mě teď mrzí, že jsem si neschovala sešity, kdy jsme si na ZŠ psaly s holkama, ráda bych si to přečetla a pobavila se u toho, ale chtěla jsem se zbavit těhle věcí, co představovaly minulost.
Líbí se mi, že si vedeš i teď deník.
A moc se mi líbí to psaní dopisů, já si je psala naposled na ZŠ, když kamarádka odjela na Slovensko.
Ta pečeť je úžasný nápad.
Přeji hodně štěstí v dalším plnění cílů.

---
myfantasyworld.pise.cz

16. 04. 2017 - 13:25

hroznetajne: Moc děkuji .
To je škoda, že jsi si to neschovala. Taky jsme s kamarádkami taky takový měly, průběžně jsem si ho půjčovaly a každá do toho vždycky chvíli psala a kreslila a pak to poslala té další. Myslím, že se nikde neztratil, jenom ho má jedna z nás u sebe. Ale já to nejsem .
Děkuji moc za komentář !

---
hroznetajne.pise.cz

17. 04. 2017 - 21:15

myfantasyworld: Já měla se dvěma kamarádkama a s oběma jsem měla jiný sešit a ty dvě snad měly pak mezi sebou, ale to si nejsem jistá a co si pamatuju, řešili se tam kluci a další takové věci.
To je škoda, že ho nemáš.

---
myfantasyworld.pise.cz

18. 04. 2017 - 18:11

hroznetajne: Tak to jsou úplný poklady, takové sešity .
Ale nemyslím si, že bych přišla o něco zásadního. Psaly jsme tam takové kraviny .

---
hroznetajne.pise.cz

16. 04. 2017 - 09:54

boudicca: To pečetění je úplně super úkol! Taky by mě to bavilo. A vůbec, máš samé super úkoly. Myškám taky vytvářím dortíky, jen je připravuji z těstovin a ovesných vloček. Jsem zvědavá na další report.

---
by-boudicca.blogspot.cz

16. 04. 2017 - 13:27

hroznetajne: Pořizovací cena pečetítka a vosků není žádná hrůza. Dokupuješ potom jenom vosky a viděla jsem, že ses tím dá zdobit kde co, nejen dopisy . Pokud někde seženeš, vyzkoušej .
Děkuji za návštěvu, Boudicco .

---
hroznetajne.pise.cz

16. 04. 2017 - 20:59

boudicca: K tobě já chodím vždycky ráda! Myslím, že jsem nějaké pečetítka zahlédla u mamky doma, tak se po nich zkusím při příští návštěvě poohlédnout.

---
by-boudicca.blogspot.cz

17. 04. 2017 - 08:58

hroznetajne: Tak to mě moc těší .
Jéé, tak to je super!

---
hroznetajne.pise.cz

16. 04. 2017 - 12:11

zlomenymec: Ad staré deníky: Já si píšu deníčeQ od roku 2008, tj. tehdy mi bylo 19.
A nemůžu ho z této doby číst, prostě nemůžu Kdybych měl ještě starší, tak ho asi smažu, protože... to se prostě nedá, nedá, nedá

Ad kostely: Já vždycky prošvihnu kostelní noc, to mě hrozně štve Ty kostely mají prostě takovou krásnou atmošku, žejo

A za ten ples tě chválím!

---
zlomenymec.pise.cz

16. 04. 2017 - 13:30

hroznetajne: Tak jestli jsi ho psal v 19, tak na čtení je asi ještě brzo. Vidím to tak na 50+ . I já jsem četla asi 9 let staré deníky a i to mi přišlo dost brzy. Už takovou chybu dělat nebudu. Je to fakt katastrofa .
Atmošku mají, přesně. Dokud tam teda nepřijde nějaký páprda dopředu vykládat důležitá moudra . Na kostelní noci jsem taky ještě nebyla. Ale mám to v plánu! Už několik let...
Díky .

---
hroznetajne.pise.cz