Červeňátko

28. červen 2015 | 16.46 |

Himl hergot dontr vetr krumcajs element, to už je další měsíc v tahu? Ten život ale letí. A ruční brzda nikde.

1. Konec školy. Konečně. Konečně! Poslední měsíc se to nějak táhlo, jako roztopená žvejka na botě. Naštěstí jsme ve škole končili dříve (o týden) a to díky elektrice. Dělníci začali pracovat uprostřed měsíce a tak jsme chvíli chodili v prachu a učili se za zvuků sbíječky. Bomba, to Vám povím.

2. Absolventský koncert. 11 let. 11 let, dokážete si to představit? 11 let jsem hrála na klavír. Litry prolitých slz. Hodiny natočených koncertů. Hodiny trénování, mučení, ale i radosti a potěšení. Objevit úžasný svět hudby pro mě bylo neskutečně obohacující. Otevřela jsem si obzory a pracovala sama na sobě. Dokončila jsem hudební vzdělání v naší hudební škole a rozhodla jsem se, že už to ukončím. O tom, jak bezvadně talentovaná jsem, se dočtete TADÝ.

3. Štětínské potěšení. Tento měsíc jsme měli celkem 2 koncerty s orchestrem, a jeden z nich právě ve Štětí. Naše vystoupení bylo super, nakonec jsme si zahráli dohromady i s místní kapelou a to byl zážitek, pánové, to mělo grády!!! Druhé vystoupení bylo pochodování na hasičské slavnosti ve vedlejší vesnici. Vysvětlí mi někdo ten hasičský boom na všech těch vesnicích? Mně to pořád nejde do hlavy.

4. Poslouchám: 

Data - don´t sing - Jakože pardon, ale ten klip je prostě geniální! :D


5. Znovuvzkříšení seriálů. Aneb, konečně se zase začal natáčet Penny Dreadful. Doporučuji milovníkům mystična a podsvětí. Neskutečně krásná herečka v hlavní roli je posedlá ďáblem a nejen to. Dále máte možnost vidět doktora Frankensteina v akci (ano, jak si vyrábí chodící mrtvolky), upíry, čarodějnice - posluhovačky samotného lucifera, další úžasnou postavou je Dorian Gray, ano, svůdník a milovník veškerého (zdůrazňuji veškerého neobvyklého) sexu. Seriál je nabitý krví, akcí, mystičnem, záhadami, duchovnem, morem a jiné. Rozhodně nejsem fanouškem tohoto "fantasy" žánru, ale seriál má téměř filmovou podobu, velice kvalitní výpravu a úžasnou kameru. Tehdy se mi dokonce líbil i tzv. "film o filmu" aneb jak se seriál natáčí. Museli dokonce stavět celé budovy,  rekonstrukci historických divadel a ulic, aby dodali seriálu na věrohodnosti. O nádherných kostýmech a geniální orchestrální hudbě ani nemluvím... No, musíte se kouknout. A pokud k tomu ještě milujete starou Anglii za dob Jacka Rozparovače, nemáte nad čím váhat!

penny dreadful

Mimo jiné, koukám ráda na znovu obnovenou Orange is the new black (o lesbičkách z vězení), dokoukávám Perníkového tátu (aneb jak rychle a účinně zbohatnout na vaření pervitinu) a v září se budu těšit na klasiku, Big Bang theory (nemusím představovat). Nejsem seriálový šílenec, ale ráda si je pouštím třeba k žehlení, rozhodně u toho něco musím dělat. Mimochodem, nekoukal jste někdo na Fargo? ROZHODNĚ MUSÍTE!!! (o seriálech ještě něco napíšu)

6. Postcrossing.

červen pohlednice

Záviďte mi Indonésii, záviďte! Ne, dělám si srandu.

7. Dědova dialýza. Děda se KONEČNĚ po třech letech odmítání léčby rozhodl začít s dialýzami. Mamka mu musela hodně vynadat, protože mu začaly selhávat ledviny a šlo to s ním rychle z kopce. Má zavedený katetr a už sedí 3x týdně 5 hodin na dialyzačním středisku a filtruje a filtruje a filtruje a filtruje... Ach jo, konečně, dědo.

8. Výlet s mamčinou třídou. Co dodat. No coment.

9. Třešněěěěě!!! A hrášek. A kofola. A nový bazén. A léto může začít!

10. Kosmetika. Bože, snad po sto letech jsem se tam vydala. A musím říct, že mi pěkně zatopila. Vymačkala mi všechny černé tečky, dokonce si na to musela vzít jehlu. Ta bolest byla... byla hrozná. Ale stálo to za to, mám konečně jaksi taksi vyčištěný obličej a hlavně jsem zjistila, že všechno dělám naprosto blbě. Plus jsem si koupila horu nové kosmetiky a teď se pomyslně fackuju, protože jsem zase utratila kopu peněz. Ale co, žijeme jen jednou.

11. Jsem zdravá.

Ale ne, oni jsou prázdniny? Jen to ne. Já už chci do školy, doma mě to nebaví, prosím, ať už začne škola! Prosím... :-( (dělám si prču)

28. června 2015
Zdroj: http://hroznetajne.pise.cz/16-kvetenatecko.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Červeňátko chaostheory®pismenkuje.cz 28. 06. 2015 - 19:20
RE(2x): Červeňátko hroznetajne 28. 06. 2015 - 19:31
RE: Červeňátko zlomenymec 29. 06. 2015 - 11:03
RE(2x): Červeňátko hroznetajne 29. 06. 2015 - 12:20
RE: Červeňátko protistadu 29. 06. 2015 - 11:27
RE(2x): Červeňátko hroznetajne 29. 06. 2015 - 12:22
RE: Červeňátko tlapka 29. 06. 2015 - 14:45
RE(2x): Červeňátko hroznetajne 02. 07. 2015 - 08:37
RE: Červeňátko zo 29. 06. 2015 - 21:14
RE(2x): Červeňátko hroznetajne 02. 07. 2015 - 08:39