Článek Velký rovnátkový speciál

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Velký rovnátkový speciál

06. 05. 2017 - 15:01

flagg: Rovnátka jsem naštěstí nikdy nepotřebovala. Moje dásně jsou "alergické" téměř na všechno, takže si ani dobře nedovedu představit, jak bych pak trpěla Ale když jsem byla menší, měla jsem mezeru mezi horními jedničkami. Původně mi to chtěl zubař napravit tím, že mi "násilně odstraní" retní uzdičku. Díkybohu jsem byla ještě celkem malej špunt a našel pro mě ne tak drastické řešení - vytrhl mi na obou stranách první zuby (dva na každé straně), a jelikož se tam "druhé nové" nevešly, přisunuly se mi jedničky k sobě a po mezírce ani památky
Jinak máš můj respekt.. asi bych do toho teď nešla a nějak se srovnala s pomalu zakřivujícími se zuby. Holt zubařů já se bojím a nemám je v lásce dobrovolně? Nikam

---
flagg.pise.cz

07. 05. 2017 - 09:43

hroznetajne: Hrozně závidím všem, co mají přirozeně rovné zuby . A ten zásah Ti očividně pomohl, takže super.
Se zubaři problém nemám. Ale chápu, když z nich má někdo strach. Pusa je takové místo, které si člověk nějak instinktivně chrání a když se ti v tom někdo "hrabe" a ty tam nevidíš a nevíš, co se děje, tak začíná panika . Ale nemyslím si, že rovnátka jsou něco, co by někdo nepřežil. Je to jenom takový "dočasný" diskomfort.

---
hroznetajne.pise.cz

06. 05. 2017 - 17:03

tlapka: Fujtaxl ve spolek. Jakože ty fotky mi nevadí, ale ta představa, brr. Jestli něco nesnáším, tak jsou to zákroky a omezení v oblasti hlavy. Radši jdu na gyndu než k zubaři.
Krásně ti to zuby srovnalo a jsem ráda, že nelituješ. Já mívala jen nasazovací rovnátka, ale stejně zuby nemám moc pěkné. Kdybych na sobě měla změnit něco ze vzhledu, přála bych si právě hezčí zuby.
Tak ať máš spoustu důvodů se smát a ukazovat je!

---
tlapka.pise.cz

07. 05. 2017 - 09:45

hroznetajne: Eeee, tak to já zase nerada gyndu . Je pravda, že po rovnátkách nemám problém komukoliv ukazovat pusu (myslím tím zubaře). Nějak jsem otrnula asi .
Nasazovací rovnátka moc nefungují. Sestra je taky měla a zubařka jí chválila, jak je hezky nosí, i když je měla jenom jednou v životě. Z toho jsem usoudila, že moc efektivní asi nebudou .
Hezké zuby dělají hodně, ale chápu, že pro někoho jsou rovnátka moc přes čáru.

Děkuji!

---
hroznetajne.pise.cz

07. 05. 2017 - 18:53

hablina: Sundávací jsou naprd, měl je Kato i Liána a výsledek nic moc.

---
hablina.pise.cz

06. 05. 2017 - 18:16

damn-girl: Tak tohle je moc krásný článek! Co bych za něj dala, když mě tohle před několika lety čekalo. Měla jsem je na druhém stupni základní školy a byla jsem jedna z prvních, co je na škola měla, takže jsem byla obohacena za taková označení jako "Hej ty, zuby za plotem! Hahaha!"
Vydupala jsem si, že chci jen na horní patro, že dolní nechci. Teď toho lituju, protože horní zuby mám krásné, rovné a spodní jsou jak polámaný les po tornádu . Naštěstí ale ty spodní nejsou tolik vidět. Také toho nakonec nelituji, spíš toho, že jsem si nenechala srovnat i ty spodní, protže přesně jak píšeš v článku - tvoří se mi tam zubní kaz, takže ať dělám co dělám, tak cca jednou za rok musím navštívit ústní hygienu, aby to vyleštili.
Měla jsem kolem zadních zubů takové kroužky, které držely takový kovový oblouk přes horní patro. Jednou mi to nějak narušilo, prodřelo dáseň a měla jsem tam menší infekci - bolelo to jako blázen a ty gumičky jsem měla také. Hned první den. Měla jsem obří mezeru mezi horníma jedničkama a ta gumička... bolest jako blázen. Tři jsem byla jen na přesnídávkách a i tak, to šeredně bolelo! Nejvíc mě pak bavilo si vybírat barevné gumičky k těm zámečkům . Ty fixační rovnátka po sundání jsem dostala také, ale v životě jsem si je nevzala, jsem ale ráda, že se i tak ty zuby vůbec nehly

---
damn-girl.pise.cz

07. 05. 2017 - 09:51

hroznetajne: Mockrát děkuji, potěšila jsi mě !
Zuby za plotem?! Tak to neznám !
Spodní můžeš dorovnat dodatečně , nikdy není pozdě. Teda někdy asi jo, ale určitě by tě neodmítli a našli nějaké řešení. Otázkou je, jestli to chceš podstoupit.
Tak za ten oblouk Tě upřímně lituju. Moje spolužačky ze střední ho taky měly (nebo celé takové nákusné desky) a hrozně si na to stěžovaly. Byla jsem ráda, že jsem nic takového nedostala.
Přesnídávkové období taky pamatuji. Bolest zubů při jídle je něco hrozného. A vůbec nejhorší je, když se to přestěhuje do hlavy a rozjede se migréna. Ale to se prostě stane, no .
Barevné gumičky jsem si nikdy nedala . Ségra si je teda dává, ale já si dala vždycky jenom šedé .

Tak to se divím, že se ti nic nerozjelo. Já když to půl dne nenosím, tak mám problém to potom nasadit, cítím, jak se mi zuby hýbou .

---
hroznetajne.pise.cz

07. 05. 2017 - 18:54

hablina: Jako rovnátka bez růžových a fialových gumiček? Kde je móda a styl?

---
hablina.pise.cz

06. 05. 2017 - 19:09

marinka: Zrovna teď řešíme s malym jak dál s rovnátkama. Ty dva přední horní zuby má fakt křivý(prý mu rostou nějak obráceně či co) a pochopitelně mu to i trochu vadí (to víš, už je mu 8 tak se chce líbit).Zatím má (měl) fixní-pro udržení tvaru..jenže se mu to nějak pohlo a tvar se neudržel, takže: Buď nová fixní anebo taky "dráty", i když nevim, jestli takhle malej by je už mohl mít.....každopádně článek super a jsem ráda, když vidím, že nošení rovnátek může mít i dobré výsledky. Já je kdysi měla, ale jak už to tak bývá u menších dětí, flákala jsem to. Ten zub má pořád křivej, ale naštěstí to není nijak extra vidět.

---
marinka.pise.cz

07. 05. 2017 - 09:54

hroznetajne: Za mě teda rozhodně čím mladší, tím lepší. Odbude si to jako malý a má pak klid. Já jsem si je nechala nalepit relativně pozdě. Ale nevím, od kolika se rovnátka dávají. Asi po mléčňácích?
Určitě ale hodně dejte na reference a vyberte co nejlepšího ortodontistu. Na tom hrozně záleží. Já vím, že dnes bych už šla k někomu jinému.

---
hroznetajne.pise.cz

06. 05. 2017 - 19:11

chaostheory®pismenkuje.cz: Nikdy jsem je nemela, nebyla potreba. Az na mezeru mezi 3 a 4 vpravo nahore je mam rovne. A jinak to mam podobne jako Tlapka - gynda v poho, zubar jen kdyz opravdu neni zbyti a jen pod praskama takze myslim, ze i kdybych zuby nemela pekne, tak bych do toho nesla.

---
chaostheory.pismenkuje.cz

07. 05. 2017 - 09:55

hroznetajne: Tak jestli jsi jedna z těch šťastných a máš rovné zuby, tak nemáš co řešit! A já ti závidím!
Holky, gynda je teda podle mě tisíckrát nepříjemnější !!!

---
hroznetajne.pise.cz

07. 05. 2017 - 17:11

atraktivnistrasilka: S procesem rovnání jsem začala zhruba ve čtrnácti letech - asi tři roky po tom, co šla naše stará zubařka do důchodu a objevil se tam zubař nový. Zuby jsem neměla zas až tak křivý, ale proti fotkám, co jsi sem přidala... no nic, radši nemluvit. V podstatě dva roky mě zubař nechával žít, a pak tedy uznal, že je s mýma zubama potřeba něco dělat. Dal nám kontakt na jednoho jeho kamaráda, který má sice ordinaci v Plzni a Karlových Varech, ale jednou za dva měsíce dojíždí i do Prahy. Podotýkám, že to jsou oba Arabové a puse mi ještě nic nevybouchlo.
Rovnátka jsem měla dohromady necelé dva roky, ale poslední rok jen ty spodní, kde byla vada trochu větší. Žádné zuby mi netrhali, ačkoli jsem se toho bála opravdu dost - nikdá mi v hubě kromě rovnátek nedělali nic horšího, než dentální hygienu. Po sundání jsem ani nedostala drátek, nosím rovnátka na noc. Ani tu průhlednou dlahu nemám.
Můj finální dojem je přes všechny zdravotní klady poněkud, no... Napsala bych to asi tak, že se jiné rozestavení zubů negativně podepsalo na mém výrazu. Ať si říká kdo chce co chce, je to možné, mně se to stalo a jsem z toho nešťastná. Sice na sebe zuby při skusu nebudou narážet, ale vypadám strašně, no. Takže já, ač mám rovné zuby, nesměju se. Je to kontraproduktivní.
Jinak s odvápňováním a sklovinou vůbec mám problémy taky. Během rovnání jsem používala spešl pastu, která právě tomuhle měla zabránit. A zabraňovala, docela úspěšně. Jenže po sejmutí rovnátek jsem tu sepciální pastu přestala používat a katastrofa byla na světě. Dobrá je na to Elmex Gelée, dokonce mi vyléčila počínající zubní kaz. Ale stejný účinek bude mít asi kterákoli fluorizační pasta.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

07. 05. 2017 - 17:12

atraktivnistrasilka: Haha, já hloupá se rozepíšu o sobě a zapomenu na to hlavní, co jsem chtěla napsat: Zuby máš srovnané fakt pěkně!

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

08. 05. 2017 - 10:03

hroznetajne: Díky moc za komentář!!!
Hele za nějakým arabem do Karlových Varů jezdila moje kamarádka a musím říct, že zuby měla dokonalý a krásně rovný.
Takže s výsledkem nejsi moc spokojená? Je pravda, že srovnání zubů změní výraz v obličeji. Změní ti minimálně úsměv a je to poznat. Jedná naše známá měla strašně obrovské zuby, které ji trčely z pusy ven. Nechala si ke v 50 srovnat a celá tvář jí klesla dolů. Prostě to změní obličej, někomu víc, někomu méně. Já jsem si na svůj úsměv třeba ještě pořád nezvykla. Vypadám divně .
Elmex Gelée používám od té doby, co mi je sundaly. Zatím žádnou změnu nevidím, uvidíme později. Ještě mi má přijít nějaká spešl pasta s fluorem, tak třeba ta tomu pomůže.

---
hroznetajne.pise.cz

08. 05. 2017 - 15:47

atraktivnistrasilka: Je spokojená a spokojená. Vím, že ortodontista lepší práci odvést nemohl, dokonce mi ani netrhal žádný zub (předchozí ortodontista, u kterého jsem byla na konzultaci říkal, že musí jít minimálně dva zuby pryč). Ta rovnátka mi pravděpodobně zachránila zdravé zuby - jinak by na sebe při kousání narážely a poničily by se. Nehledě na to, že by to bylo nepříjemné. Druhá věc je ta, že teď vypadám jako nějaká herka, když se usměju. Naprosto objektivně hodnotím své fotografie před rovnátky jako ty atraktivnější. Teď jsem taková divná. Říkají mi to hodně lidi, které jsem třeba několik let neviděla- „Nevypadáš nějak jinak?“ - a vidím na nich, že ta změna prostě nešla k pozitivnímu. No jo, ne ze všech hezkejch holčiček vyrostou princezny. Nevím, fázi, kdy jsem z té své "transformace" (deformace...) byla na prášky, už jsem překonala.

Mně když rovnátka sundali, tak jsem měla pocit, že mi ty zuby vypadnou. Ještě lepší to bylo u sundavání spodních. Dělala to nějaká studentka - byla šikovná, očividně to nebyla premiéra, ale chtěla si u toho povídat. Takže jsem měla plnou pusu kleští a ona na mě: „Já jsem Varačka. Vy jste Pražačka? A jak dlouho rovnátka máte? Co děláte za školu?“ Byla milá, ale ukecaná a já jí nemohla odpovídat. A pak mě málem udusila hmotou na otisky. Asi za trest.

Mně zuby 1x ročně fluoriduje detnální hygienistka. Namatlá mi na zuby takovou přeslazenou pěnu a já jí tam musím dvě minuty držet. Nic moc, ale pomáhá mi to, byť ne na tak dlouho, to je fakt.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

07. 05. 2017 - 17:20

myfantasyworld: Máš to skvěle srovnané. Je super, že to fakt splnilo účel a jsi s tím spokojená.
Já sice rovný zuby nemám, ale nad rovnátkama jsem ani neuvažovala, vůbec mě to nenapadlo.
Vím, že brácha se ségrou měli jako mladší rovnátka a co vím, tak jim to pomohlo.
Musím říct, že nemám ráda jakékoliv ty úpravy na zubech, ale prostě hold někdy se musí přetrpět nějaké to trhání a zasahování.

---
myfantasyworld.pise.cz

08. 05. 2017 - 10:05

hroznetajne: Děkuji .
Ne každý má ten pocit, že musí mít stůj co stůj rovné zuby. Já bych jistě přežila i s křivými, to je jasný. Ale když je tu ta možnost .

---
hroznetajne.pise.cz

07. 05. 2017 - 18:52

hablina: Klikla jsem na "měla jsem", ale měla je mladší dcera a musím říct, že výsledek je ohromující. Horní jedničky se jí vtáčely skoro o 90°, ostatní zuby také nebyly nic moc. Dnes má krásný široký rovný úsměv, její ortodontka odvedla skvělou práci.

---
hablina.pise.cz

08. 05. 2017 - 10:05

hroznetajne: Tak to buďte rádi! Ne vždycky se zadaří úplně na 100 % .

---
hroznetajne.pise.cz

07. 05. 2017 - 19:26

jurtanimo: Teda klobouk dolů, jak to popisuješ, tak by mě k tomu nikdo asi nepřinutil. Naštěstí mám zuby celkem rovné, jen osmičky​ mi trošku některé zuby vytočily,ale naštěstí úplně minimálně Zubaře fakt nesnáším​..na preventivku se objednávám roky, než se odhodlám

---
jurtanimo.pise.cz

08. 05. 2017 - 10:06

hroznetajne: Osmičky nejsou vidět!
Já je taky nemiluju, kdo jo, ale nijak extra mi to nevadí .

---
hroznetajne.pise.cz

10. 05. 2017 - 22:07

boudicca: Máš to fakt krásně srovnané! Souhlasím s posledním bodem, i mně po dlouhé léčbě (4 roky) zůstaly zuby zažloutlé a jakoby hrubší, takže teď dodatečně běhám po dentálních hygienistech a za velké peníze bělím a dočišťuji. I tak ale velké díky za rovnátka - kdybych je nenosila, zůstala bych bez vrchní jedničky, která mi nevyrostla. Díky ortodoncii mám zuby svoje a ještě rovné a pěkné.

Sestra teď zrovna bojuje s nákusnou destičkou, to je strašné zlo, vůbec s tím nemůže jíst ani mluvit. Jsem ráda, že mě destička minula, rovnali mi naštěstí jen vrchní patro.

---
by-boudicca.blogspot.cz

06. 06. 2017 - 09:43

hroznetajne: 4 roky s rovnátky je sakra dlouhá doba . Ale znám případ, kdy měl chudák rovnátka přes 10 let a to už je podle mě prostě neschopnost ortodontisty.
Dentální hygiena um zázraky. Teda pokud to dotyčná umí (nebo dotyčný). Stojí to hrozné peníze, ale zdravé zuby je základ, určitě bych "investovaných" peněz nelitovala.
Chudák ségra. Nákusnou desku měla moje spolužačka a byla z toho hrozně nešťastná. Ale není to na věčnost .

---
hroznetajne.pise.cz

12. 05. 2017 - 17:30

rebarbora: Teda máš můj obdiv Já mám už tak trable se slabou sklovinou, takže když jsem se rozhodovala, jestli si nechám křivé zuby nebo ne, nakonec jsem se na nějaká fixní rovnátka vyprdla a prostě mám křivé zuby Ale jako pořád tajně doufám, že třeba jednoho dne, až mi vytrhnou moudráky, budu mít taky na čelisti víc místa a třeba budou stačit jen takové ty sundávací drátky – ty bych možná ještě byla ochotná zkousnout, i když jak říkáš, zvedá se z nich člověku kufr Netuším, co budu dělat v důchodu, až dostanu protézy, to budu asi radši bez zubů a všechno mixovat

---
rebarbora.pise.cz

06. 06. 2017 - 09:46

hroznetajne: Tak sklovinu by ti to asi odrovnalo úplně. V tom případě je asi lepší nechat si zuby tak, jak je máš. Hlavně, že budou zdravý .
Sundavací rovnátka toho bohužel moc nedokážou. Fixní jsou dobrá v tom, že ti hýbou se zuby celý den i noc, prostě neustále. Kdežto nandavací ti s nimi pohnou přes nos, ale jakmile je ráno vyndáš, zuby se ti pomalu vrátí do původní polohy. Já to cítím i teď, když si dávám rovnátka na spaní, jak se mi zuby za celý den jedení a žvýkání malinko pohnuly. Ale chápu, že pořád je to pro spoustu lidí lepší, než kdyby s tím nedělali vůbec nic . Každopádně je to jenom na tobě .

---
hroznetajne.pise.cz

16. 05. 2017 - 20:26

just breathe & read: Jojo, rovnátka, tak ty jsem taky měla . V jídle jsem se také neomezovala, negativa jsem ale naštěstí neshledala .

06. 06. 2017 - 09:53

hroznetajne: Tak to jsi na tom lépe, než já . Já jich tam pár mám .

---
hroznetajne.pise.cz