Květeňátečko

30. květen 2015 | 11.07 |

 Rekapitulace měsíce dubna mě velice bavila, tak nějak se ohlédnout za rameno, pochválit si to všechno (pozor, tady něco smrdí... není to samochvála?) a jít zase dál. Nebudu se pouštět do hlubokých myšlenek, nebojte se, na to jsou tu jiní.

1. Dovolená v Chorvatsku. Neuvěřitelná událost. (Nemám to ráda, ale musím...) Úžasná zkušenost! Během deseti dní jsem si vyzkoušela TAKOVÝCH věcí poprvé, takových sportů, které jsem nikdy nedělala. Wow. Od Windsurfingu, přes kajaking, rafting na divoké řece až po lezení na skalách a tracking v  národním parku. Jeden název kůlovější, než ten druhý. Žhjou. Přivezla jsem i kopu fotek. Ale většinou jsou na nich skály, moře a Julie jak jí špagety,  drží zmrzlinu (a potutelně se usmívá) nebo má nacpaný kus pizzy v hubě (a tváří se potutelně, až uspokojeně = nepublikovatelné). (na twitter jsem dávala tři, můžete merknout).

2. Darovala jsem krev. Odhodlali jsme se s kamarádem, že tam konečně zajdeme a nebudeme takové třasořitky. Můžu Vám říct, že samotný odběr mi udělal hrozně dobře. Přišla jsem si hrozně lehounká, uvolněná, jako z papíru, dokonce se mi chtělo hrozně smát. Darovali jsme hned plnou dávku 450 ml. Vše proběhlo naprosto bez problémů a já se teď cítím, jako kdybych zachránila svět. Jsem na sebe pyšná, víte? O prázdniny půjdeme znovu. Někdo s námi? :-)

3. Rozjíždím Engliš. Aneb, napůjčovala jsem si spousty knih v Engliš a zase začínám číst, abych si ten jazyk trošku zlepšila. Cizojazyčné knížky se nedají číst všude a vždycky (já osobně na to musím mít náladu a pokud možno klid - ticho). Za teto měsíc jsem přečetla The Secret Diary of Adrian Mole, Aged 13¾ (Tajný deník Adriana Molea, věk 13 a třičtvrtě) = doporučuji! Neskutečně se nasmějete. Knížku jsem četla kdysi, bylo mi kolem 13 a líbila se mi. Teď jsem o něco starší a beru tu knížku úplně jinak. Takové ty flešbeky jsou super. Teď se vrhnu na Starce a moře, tak uvidíme.

4. Poslouchám: Tahle písnička se mi vůbec nelíbila. Vůbec. Ale čím více ji poslouchám, tím více mi leze pod kůži. A teď se jí nemůžu zbavit.

Imagine dragons - SHOTS


5. Kulturní vzdělání? Ano prosím. Aneb mamka měla abonentku a nestíhala jít do divadlo, proto tam poslala dcéru. Bylo to představení Manželský pokr, v hlavních rolích Jiří Langmajer (ženy si tam trhaly rodidla, jakmile vstoupil na scénu, fakt nechápu proč, zas tak HOT mi nepřijde), Daniela Šinkorová (zhubla, chápu, ale tohle bylo moc, chodící kost a kůže, na ženský musí něco být, ne kurňa?), Adéla Gondíková (na tu jsem se těšila nejvíc, samozřejmě, že mě zklamala, ale to se mi stává neustále) a Andrea Kerestešová (ve skutečnosti je daleko krásnější než ve Vyprávěj, fakt).

Můj typ humoru to bohužel nebyl, občas fakt moc tlačili na pilu. Ale já jsem, co se divadla týče, hrozně rozmazlená, na můj úsudek nesmíte dát. Takovej zkaženej měšťák, hnusnej, fuj. 

6. Postcrossing. Trošku jsem si řekla prrr, holka, prrr, brzdi... a rozhodla jsem se posílat jen jeden pohled týdně. Jednak to leze neskutečně do peněz a jednak mi stačí malé potěšeníčko jednou týdně v podobě pohlednice ve schránce. Hrozně rychle jsem si zvykla otevírat schránku a těšit se z pohledů od úplně cizích lidí. Lidi, je to droga, která mě neskutečně baví. Tady je 8 nádherných pohlednic, které ke mně tento měsíc přiletěly :-)

květen pohlednice

7. Knihovník? Jen jsem to tak ze srandy přilepila na twitter a hned takové reakce! Zo sbalila elektrikáře, Boudicca zase hlídače v muzeu. Já na tom s tím kihovníkem nejsem nijak slavně. Mečoun to ze mě ždímal v komentářích, ale já neplánuji nic prozrazovat, protože ve skutečnosti o nic až tak moc nejde.

Ještě bych ráda podotkla, že ten můj knihovník hraje na kytaru (všimli jste si toho můj? jsem taková majetnická slepice, hrůza...), COŽ ZNAMENÁ TO NEJHORŠÍ CO SE MOHLO STÁT A SICE, JE TO UMĚLEC!!!! A já se zapřísáhla Bohu (nejsem pobožná, ale v krajních mezích i největší ateista zvedá svůj zrak k nebi), že o umělce nezavadím ani očkem (dokonce to mám černé na bílém! viz třetí odstavec, druhá část). Podle mě je to moje kletba, nebo něco podobného.

8. Nekoušu si nehty. Do této doby to pro mě byl nepřekonatelný problém. Nejnechutnější zlozvyk planety, ano, slečna by měla mít upravené ruce, jsou její vizitkou bla bla bla. Ale když si někdo kouše nehty už od sedmi let, tak je to pak těžké... Takže ano, oficiálně zbavena tohoto zlozvyku a konečně si mám co nalakovat. (Stejně je budu muset hned stříhat, mojí učitelce na klavír se zvedají vlasy hrůzou, když vidí ty drápy, což je fakt nefér.)

9. 50 odstínů šedi. Hele jo, ne abyste mě ukamenovali. Knížku jsem četla už před nějakou tou dobou a patřím do skupiny lidí, kterým se knížka celkem líbila. Což je fakt divný vzhledem k tomu, že ve škole čteme samou váženou literaturu a váženou poezii a Julie si potom zkazí vkus takovým brakem. No a co! Tak ráda čtu sprosťárny, já se za to nestydím!!! (Nikomu to říkat samozřejmě nemusíte...). Takže jakmile jsem zjistila, že film je online (nelegáloš) na netu, šup jsem si ho pustila. Film fakt ne, lidi. To si raději přečtěte tu tolik shazovanou knížku znovu, ale film je fakt trapnej. Fakt trapnej, sakra.

10. Slečno?! Jdu si to takhle rychle po ulici, je brzy ráno, mířím do divadla na předávání maturitního vysvědčení. Hodně fouká, takže vlasy v puse, klasika, a protože začalo silněji svítí sluníčko (a já jsem samozřejmě ihned slepá jako krtek), vytáhla jsem sluneční brýle. Na lavičce sedí 4 bezdomovci (třeba nebyli bezdomovci, zkrátka pobudové).

"Slečno?!" Jdu dál. Hlavně nezastavovat. "Slečno, máte nádherný vlasy. Jste velice krásná."

Červená až na zadku. " Děkuji."

Hned jsem měla lepší den.

11. Jsem zdravá.

 To nám to zase uteklo, sakra.

30. května 2015
Zdroj: http://hroznetajne.pise.cz/15-dubenatko.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Květeňátečko zo 30. 05. 2015 - 13:07
RE(2x): Květeňátečko hroznetajne 30. 05. 2015 - 14:58
RE: Květeňátečko chaostheory®pismenkuje.cz 30. 05. 2015 - 14:21
RE(2x): Květeňátečko hroznetajne 30. 05. 2015 - 15:05
RE: Květeňátečko tlapka 30. 05. 2015 - 18:52
RE(2x): Květeňátečko hroznetajne 31. 05. 2015 - 09:38
RE(3x): Květeňátečko zo 31. 05. 2015 - 11:38
RE: Květeňátečko alkoholik 30. 05. 2015 - 19:30
RE(2x): Květeňátečko hroznetajne 31. 05. 2015 - 09:36
RE: Květeňátečko boudicca 03. 06. 2015 - 15:12
RE(2x): Květeňátečko hroznetajne 03. 06. 2015 - 19:07
RE(3x): Květeňátečko boudicca 03. 06. 2015 - 19:36
RE(4x): Květeňátečko hroznetajne 03. 06. 2015 - 19:38