Článek Julie²

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Julie²

11. 12. 2016 - 00:32

atraktivnistrasilka: Ha, žiješ!
Moje jméno se mi nelíbí. A ani příjmení. Rodiče tehdy vybírali jméno podle toho, jak se mi bude hodit právě k němu - jsem Tereza, a přijde mi to tvrdě znějící, nekorespondující s mojí osobností. Nesnáším, když mi někdo říká "Terko", to ve mně evokuje Veverku Terku a chce se mi plakat. Oni naši prostě chtěli, aby moje jméno znělo italsky celé, když už mám to italský příjmení. Jenže já jako Ital nevypadám, necítím se jím být, v životě jsem v Itálii nebyla a necítím k ní žádné vazby.
Co se Julie týče, jméno se mi líbí. Moje babička je taky Julie, respektive správě slovensky Júlia. Je to asi deset let, co měla sousedka pohnutky říkat jí Julčo - ale to bylo babičce proti srsti. Největší sranda pak byla, když jsem ke třetím narozeninám dostala dort ve tvaru žížaly Julie A táta celej den chodil po bytě, smál se a házel významný pohledy po naší bábi. Tehdá jsem nechápala, ale dneska si občas dělám legraci, že to byl důvod, proč se rodiče rozvedli.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 06:41

iva: Ale zase co je o Terezách a Juliích krásných písniček

11. 12. 2016 - 11:25

atraktivnistrasilka: Mně se třeba jméno Julie hrozně moc líbí. Kdyby se tak nejmenovala babička, hnedle bych tak pojmenovala dceru, kdybych samozřejmě nějakou měla. Ale kvůli babičce nemůžu, protože to bych jí předala špatnou karmu a to nechci. Sice nevěřím na 100 %, že by se to mohlo stát, ale jistota je jistota.
Jednou jsem jako malá křičela na celej byt tu písničku, jak chytila na pasece žížalu. Babička se na mě nazlobila, a já nechápala proč. Dneska už to chápu - zpívala jsem totiž "něco něco Julie, něco něco naďobnutá fúrie..." Mohl za to samozřejmě táta, který si to takto často zpíval a já to odkoukala.
Ale říkám - Julie je jinak fakt krásný a 100x pěknější a originálnější než Tereza.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 11:26

zlomenymec: Strašilko, vím že jsi na píše.cz jenom krátce, ale už bys mohla znát jedno z nejzásadnějších pravidel: Nikdy před Mečounem neříkej nic, co nesnášíš, protože pak je možné, že toho bude využívat, Veverko Terko

Italský příjmení Žjů!

---
zlomenymec.pise.cz

11. 12. 2016 - 11:47

atraktivnistrasilka: Ájéje. Jsem přesně čekala, že se někdo ozve. Strašilka, Veverka (Terka), ono už je to vlastně úplně jedno. Jen se děsím, co přijde dál, když jsem tu jen pár měsíců a ono už takhle. Že já na sebe něco píšu.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 13:44

hroznetajne: No jo, tady je to nebezpečný . On si Mečoun občas vyskakuje, ale kdyby jen tušil, co my na něj všechno máme!!!

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 13:56

atraktivnistrasilka: O tom vůbec nepochybuju. On ani tajemnej hrad v Karpatech není zas až tak tajemnej.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:01

hroznetajne: PŘESNĚ!!! PŘESNĚ!!!

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:10

zlomenymec: Mě nevystrašíte

---
zlomenymec.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:27

atraktivnistrasilka: Nepodceňuj sílu stalkerů. A pokud je ten stalker ženská, tak to platí dvojnásob!

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:31

hroznetajne: Svatá pravda . Jak jsem psala, kdyby jen tušil!!! Ale zase ho nesmíme odhánět, on by pak pláchnul ke konkurenci a takové ztráty si pise.cz už nemůže dovolit .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:35

atraktivnistrasilka: Tak tak, musíme si tu toho našeho Casanovu hejčkat, jinak Píše.cz padne, a to nikdo nechce!

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 15:15

zlomenymec: Tak nevím jestli mám být potěšený nebo poděšený

---
zlomenymec.pise.cz

11. 12. 2016 - 13:40

hroznetajne: Žiju, neboj, kdybych nežila, dala bych včas vědět .
Na každém jméně je něco hezkého, Tereza se mi třeba moc líbí, ale ta jeho častost mě zaráží. Já jsem jeden čas měla ve třídě 3 a dohromady jich znám daleko víc . Nevím, jestli se od toho už odstupuje, ale před 15 lety to bylo velmi oblíbené jméno. A to je škoda, protože původ jména i to, jak zní v jiných jazycích, je moc krásný. Terko se mi třeba líbí víc, než kdybych ti měla říkat Terezo, ale chápu, že se ti určité tvary tvého jména nelíbí, mám to stejně .
nesnáším třeba Julku a přitom mi tak říká spousta lidí, ale z úst různých lidí to zní jinak, takže záleží na tom, jak to kdo řekne. Taky mi někdo říkal Juldo, ale to jste jakože neslyšeli, tak se mi říkat nesmí . Jinak je mi to více méně jedno, když to není hanlivě, slyším na všechno. Dost často poznám, když si někdo není jistý, jak by mě měl oslovovat, řekne mi většinou Julie a to zní hrozně dospěle, tak jako vážně, takže od toho později většina lidí upustí. Jeden čas mi to vadilo, když mi někdo řekl Julie, ale nikoho nikdy nenapomínám nebo neupozorňuji. Vždyť se tak jmenuju .

Babičku Julinku pozdravuji! A žížalu Julii nenávidím taky . Stačí mi "Chytila jsem na pasece..." a už mám pupínky na zadku...

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:20

atraktivnistrasilka: Naše babička si nechává většinou říkat právě Julko. Nebo jí tak alespoň oslovuje její sestra, když jí volá. Jinak jí všichni oslovují příjmením, tedy "paní XY". A nebo babi/mami. Ona už těch kamarádek přece jen tolik nemá. Občas potkám sousedku z vedlejšího vchodu a zeptá se mě, jak se má Julča. Zažité je "babička Julie", ale já přece jen radši říkám to "Júlia", taky by se mi nelíbilo, kdybych přijela do jiné země, aby mi přetvořili jméno (ač ho fakt nemám ráda).
K Tereze - jak říkáš, ono hodně záleží na tom, kdo mě osloví "Terko". Babička z tátovy strany mi většinou říká "Terčí", ale to by mi zas znělo divně od ostatních. Máma mi říká "Terý", kamarádky to většinou neprodlužují, takže mi říkají a i do zpráv píšou "Teri". Učitelky mají většinou tendence zdrobňovat, takže jsem Terezka. Ale všimla jsem si toho, lidi prostě u mě ty pohnutky mají, nevím, jestli na ně působím tím dojmem... Asi ano. Neposoudím to. A babička, jakožto Slovenka, nepoužívá takové to klasicky zažité české "pátým pádem oslovujeme, voláme", takže "Terka" za každých okolností.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:28

hroznetajne: Tak Julko není špatné . Mně se to nelíbí z toho důvodu, že mi tak začal říkat náš matikář a toho nikdo moc rád neměl, takže k tomu oslovení se mi vždycky vybavoval jeho obličej . Ale na gymplu mi tak říkala češtinářka a nedokážu představit, že by mi měla říkat jinak . U ní vždycky Julka .
Doma mi tak ale řekne ze srandy maximálně tak sestra. Ale doma mám spoustu jmen, to tu nebudu vůbec rozmazávat .

Terkám, co jsem znala, jsem většinu říkala Terý nebo Terko, Terezo asi nikdy. Mezi kamarády si většinou oslovení upravujeme a zkracujeme, když to jde . A víš, že jsem tě na takové jméno tipovala? Nevím proč, ale připadalo mi, že by k tobě pasovalo .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:45

atraktivnistrasilka: Tuhle jsem si počítala numerologickou hodnotu svého jména (i s příjmením). Já vím, že to člověk musí brát s rezervou, ale ono to na mě opravdu pasovalo. Už předem jsem se na to číslo tipovala, a ono to tak fakt bylo. Moje jméno mě fakt vyjadřuje, ale jeho znění je kámen úrazu.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:03

hroznetajne: To vůbec neznám, numerologickou hodnotu jména . Ale fakt mám u některých lidí takový pocit, že se k nim to jméno ideálně hodí. Prostě je to jenom pocit . U sebe ho právě až tak moc nemám...

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 05:27

iva: Těšilo mě být pvním přejcem
Já jsem se prý původně měla jmenovat Ondrášek... No, nevyšlo to Ale dodnes jsou mi všichni Ondrové sympatičtí na první dobrou. Oficiálně se jmenuju Iva podle manželky pána, co vezl mámu do porodnice, čemuž samozřejmě vzhledem k tomu, že Iva je hned po Ondřejovi věřit můžu i nemusím. Ale vzhledem k tomu, že řidič se jmenoval Zdeněk, sama za sebe si myslím, že jsem přeci jen vyhrála
Se jménem Iva jsem se prvně potkala v knize a bylo pěkně divné číst o hrdince s MÝM jménem. Zejména, když ta holčina byla adoptovaná černoška. FAKT DIVNÝ. Další Ivu jsem poznala tak někdy v mých devatenácti a obě jsme byly překvapené, že žije ještě nějaká další reálná bytost se stejným jménem. Pravda je, že moc nás není. Ale sem tam nějaká spisovatelka, herečka nebo zpěvačka a tak se objeví. Nejvíc mě ale potěšil jeden pán z vyšetřovačky, když se tak zasnil a přiznal, že Iva se jmenovala jeho první láska. To bylo milé.
Nejvíc mě dokáže naštvat, když mě někdo oslovuje Ivano. To já nejsem, sakra, já mám svátek v prosinci a Ivana v dubnu!!! Navíc mi tak naši říkali, když jsem jako malá něco provedla. A babičky soused mě trápil IVENOU, to jsem i plakala.
Letos jsem zjistila, že maminka holek spolužáka se jmenuje taky Iva, nejspíš se bavila úplně stejně jako já, když jsme si SMS přáli k svátku
Moje jméno mi vlastně vyhovuje, už jen tím, že je krátké, jasné a ne úplně obvyklé. Za těch víc jak čtyřicet let společného soužití mě ani jednou nezklamalo, nevypeklo, neublížilo mi.
Co se týče holčiček, jméno pro Starší jsme měli vybrané dávno před jejím narozením (mě e to jméno líbilo vždycky a manžel chtěl svou dceru pojmenovat po své babičce), jméno pro Mladší byl oříšek zejména proto, že já jsem si trvala na Honzíkovi a manžel na Kubíčkovi. Když mi doktor řekl, že budou obě holčičky, nutila jsem ho, ať ten ultrazvuk prohlídne pořádně, protože pro holku jméno nemáme. Smál se mi, že máme ještě spoustu času na hledání. Byla to dřina, ale stihli jsme to. Nakonec jsem v podstatě vyhrála já a máma má radost, protože Mladší má svátek v den, kdy ho slaví ona (i když se jmenuje jinak). Mladší je se svým jménem spokojená, Starší občas držkuje. Ale většinou se spokojí s vysvětlením, že se jmenuje po prababičce, kterou měl táta moc rád.

Jo a my říkáme "pipina"

11. 12. 2016 - 14:04

hroznetajne: Tak to si můžeme podat ruce, jako dva potencionální Ondřejové . Kdybych byla kluk, taky bych byla Ondra. Je to hezké klučičí jméno, ale nakonec se tak jmenuje můj bratranec, první kluk z nás "dětí" .
To je jako z nějakého filmu, že tě takhle pojmenovali po manželce nějakého zachránce ! Zdenka taky není špatné jméno, ale připadá mi, že dnes už se moc nedává. Dnes je více a více moderní mít takové mezinárodní jméno, někdy rovnou i cizí. Zrovna když jsem se byla podívat na jedné základní škole, hemžilo se to tam samými Šarlotami, Emičkami a Izabelkami . Ale tak proč ne. Když se to někomu líbí .
Ivena? Tak to fakt není hezký. Spousta lidí podle mě ani neví, že mezi Ivanou a Ivou je rozdíl. Nicméně já jednu Ivu znám a říká se jí normálně Ivano nebo Ivanko a asi jí to nijak nevadí. Zase máš pravdu, že tvé jméno je moc sympatické, jak je krátké .
Je krásné, že jste si takhle udrželo jméno v rodině po prababičce . U nás je docela zvykem Jiří a to se mi třeba líbí, všechny jeho podoby jsou milé. Ale nevím, jestli bych tak potřebovala za každou cenu pojmenovat své děti. Po prarodičích bych je klidně pojmenovala, mám babičku Helenu a dědu Dominika. Dneska už docela běžná jména, ale dříve ne tak obvyklá .

Pipina se říká docela často . My už neříkáme nijak, ale říkali jsme "pipča" .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:15

iva: Kdysi jsem se rozhodla, že trošku omezím vulgarity při řízení, když mám v autě děti... a když jsem zařvala: "Pipina jedna..." holčičky se rozplakaly, ať nemluvím sprostě

12. 12. 2016 - 20:05

hroznetajne: Ježiš to je roztomilý . Já si při slově "pipina" představím slepici . Zas je pravda, že já se občas neštítím jít i do té nejhorší nadávky , takže pipina je z mého pohledu ještě dobrá. Samozřejmě před dětmi mám měřítka jiná . Tedy alespoň doufám...

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 10:16

alienor: Julie je krásné jméno, měla jsem na střední spolužačku Julii.

Já se se svým jménem ztotožňuju, i když si vzpomínám, že jako malá jsem ho moc ráda neměla.

Opožděně přeju všechno nejlepší k svátku!

---
alienor.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:05

hroznetajne: Děkuji moc za přání i za kompliment .

Tak to je dobře, že ho přijímáš za vlastní .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 11:30

zlomenymec: Nevím proč, ale pojmenovávat svoje pohlaví mi přijde divný, i když se jedná o dítě

A víš, že já vlastně žádnou jinou Julii (natož Eufémii ) neznám? Můžeš si zase připadat výjimečně!

---
zlomenymec.pise.cz

11. 12. 2016 - 13:14

iva: Jestli ono to nebude tím, že mluvit před batoletem o penisu a vagíně je ještě divnější
(a ano, Policajta ze školky jsem viděla )

11. 12. 2016 - 14:07

hroznetajne: Tak nějak tomu říkat musíš, že jo . V klučičí terminologii se nevyznám, ale každá rodina tomu podle mě nějak říká . Skutečné jméno bych tomu ale nedávala, no, to je prostě divný .

No skvělé! Začínám se nafukovat !

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 15:42

iva: S klučičí terminologií by nám mohl pomoci právě Melounek. Pardon - Mečounek

11. 12. 2016 - 16:19

atraktivnistrasilka:

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

12. 12. 2016 - 11:38

zlomenymec: To vás asi zklamu, na žádné takové "jméno" si fakt nevzpomínám

---
zlomenymec.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:07

hroznetajne: No Mečoune, takovou odpověď jsme nechtěly . Já bych si možná na něco vzpomněla, ale bude to terminologie ze školkového období, tak do toho raději nebudeme moc šťourat .

---
hroznetajne.pise.cz

12. 12. 2016 - 21:21

iva: Spousta lidí užívá výraz "ho"...
Ale v souvislosti s tím vyznívá Santův pokřik: "Ho ho ho," dost prapodivně

11. 12. 2016 - 13:02

adil: Jméno máš hezké a je pravda, že tak časté není, za svůj život jsem se osobně se žádnou nesetkala,jen o jedné slýchávala z písničky od Hanky Zagorové Když malý človíček na svět přijde, jméno si vybrat nemůže a potom později,se ne každému líbí. Ale každé se dá hezky vyslovit,třeba i v jiné podobě, mně moje nikdy nevadilo, ale vadilo mi, když jsme se v dětství škorpili s bráchou a on si na mne vyskakoval se slovy - Lidunice palice, to se mi tedy nelíbilo !

---
adil.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:13

hroznetajne: No jo, písniček je spousta, dokonce i nějaká ta divadelní hra .
Liduška je moc hezké jméno, osobně jsem znala jen jednu a zásadně se jí říkalo takhle hezky .
Každé jméno se dá zošklivit, nepěkné je, když to někdo fakt používá jako běžné oslovení. Zrovna jsme měli na základní škole jednu učitelku, co říkala všem zásadně tou ošklivější formou jména, nevím, proč to tak dělala. Ale Pavlíně říkala zásadně Pavlo (i když je to vlastně jiné jméno), Lence Leno, mně vždy jen Julie a mé sestře dokonce Amálo, což už fakt není hezký ani trochu.

---
hroznetajne.pise.cz

12. 12. 2016 - 07:28

adil: My měli na zdrávce ve třídě samá děvčata, pochopitelně -a Luisa -to bylo jméno !Jeho nositelka se narodila v cizině, pak tam byla i Erika a Gerda. To byla šedesátá léta minulého století - no né, to je tak dávno! A naše tělocvikářka Marie Školová/trefné příjmení/ nám všem v tělocvičně říkávala, - narovnejte záda a cvičte pořádně, vy "baby Vajtyngrové"

---
adil.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:09

hroznetajne: Luisa je krásné jméno . Eriku i Erika zrovna znám a je pravda, že taky to nejsou úplně častá jména, ale hezká . Gerdu ale fakt neznám .

Školová - mohla ona dělat něco jiného?

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 13:19

tlapka: Vytáhlas parádní téma, Julčo.
Ta historka je parádní, ovšem obávám se, aby v dnešní době brzo po paní nešla mravnostní policie. Každopádně s takovýmto označením se setkávám poprvé. Paradoxně - nevím, jestli to je lokálně podmíněné, ale tady mají holčičky právě tu kačenku! To by paní asi kleplo.
To bych se spíš obávala konotacím s žížalou Julií. Setkávala ses s tím? Jinak se mi jméno Julie moc líbí. U mého drahého by asi neprošlo, on má úplně pro mě nepochopitelný vkus na jména.
S mým jménem je to složitější. Dnes už ho beru, ale dříve se mi moc nelíbilo. Hlavně mě uvádělo do rozpaků při představování. Michaela se mi zdálo dost naduté, zdrobnělinky zase jako pro čtyřletou holčičku. Pro mě ale bylo stěžejní vyřešit svůj vztah k příjmení, které jsem v 15 letech měnila, a až poté si začala připadat správně.

---
tlapka.pise.cz

11. 12. 2016 - 14:22

hroznetajne: Ooo, děkuji .
Tak kačenka jsem asi slyšela, ale nikoho jsem to neslyšela používat . A připadá mi to srovnatelné jako s tou julinkou . Ale zase znám lidi, co tomu říkají vyloženě hanlivě a učí to tak i své děti, takže teď babo raď . Jak tomu říkat, abys nikoho neurazila a zároveň nebyla dlaždič .
Žížala Julie je trochu trapárna, pár lidí to na mě zkusilo. Ale já na to většinou nereaguju. Když někdo spustí: "Ááááá chytila jsem na pasece žížalu...!" pomyslím si akorát, že je to pěknej debil a dotyčnému to většinou hned dojde . Daleko častěji jsem ale dostávala ty ohromně "vtipné" otázky "Kde máš Romea?" a na to už se dá odpovědět jen "V hrobce" nebo něco podobného . Jak si ty lidi vždycky myslí, že s tou otázkou přišli první a děsně mě pobaví .

Michaela zní náhodou tak hezky vznešeně, za takové jméno se určitě nemusíš stydět. Vidíš, ani mě nenapadlo, že když tě oslovím Míšo, mohlo by ti to připadat jako na malou . Znám asi jenom jednu další Michaelu a té se vždycky říkalo Míšo , tak mi to tak přišlo automatické .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 15:56

tlapka: Pip(in)ka třeba jsem slyšela. To snad od žádného jména není.
Ježíš, tak Romeo mě ani nenapadl, ale "v hrobce" je suverénní odpověď.
Mně to vůbec nevadí, už mi to tak nepřipadá, zvykla jsem si. Ono je to z toho všeho asi nejlepší. I když jako malé mi jedna sousedka říkala Michalko, to taky nebylo špatné. Stejně záleží na tom, kdo oslovuje. Třeba šéfová mi po tykačce říkala Miško a zdálo se mi to úplně v pohodě, hodilo se to k ní (myslím, že nejde jen o to, jak se používané jméno hodí k nám, ale i k tomu, kdo ho používá).

---
tlapka.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:13

hroznetajne: No jo, tak jsme se asi shodly, že pipi bude nejlepší . Bože, co to tu řešíme! No, začala jsem si .
No tak to je fajn, většina lidí Romea vytáhne hned poté, co se přestavím .
Přesně, záleží na tom, kdo to jak řekne. Třeba moje třídní říkala všem holkám Juliny a určitě to nemyslela nijak hanlivě (mně to třeba trochu vadilo, ale nic jsme dělat nemohla ).
Miško je moc milé .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 17:23

boudicca: Jo jo, ten pocit znám, zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlela. Barbora sice není tak vzácná, asi 5 jich znám, ale ve škole jsem měla celý život "štěstí" a další jmenovkyně nepotkávala. A pak najednou puf a v práci jsme byly Barbory dvě. Takže jsem si poprvé v životě musela materiály značit i příjmením, vrrr. Julču žádnou neznám, což je až s podivem, vzhledem k tomu, že mám v okolí zastoupenou třeba i Malvínu nebo Héloise.

---
by-boudicca.blogspot.cz

12. 12. 2016 - 20:15

hroznetajne: No jo, přesně, hrozná otrava pořád upřesňovat, že jsi tahle a ne tamta . Barboru znám asi jen jednu, ale třeba co vím, tak mamka jich má ve škole docela dost, takže oblíbené jméno to asi je . A moc pěkné .
Malínu jsem taky potkala, ale je pravda, že to byla malá holčička. Ale Héloise fakt ne . Zase máme třeba ve škole Ráchel a čte se to přesně tak, jak se to píše, taky zajímavé .

---
hroznetajne.pise.cz

11. 12. 2016 - 19:21

brutally-honest: Jee, já vím, jak ti je :- D Mám sice běžnější jméno než ty, ale i tak jsem na základce, gymplu a všude možně byla jediná a až na vejšce se "poštěstilo", ale naštěstí jen na pár seminářích, byl to fakt nezvyk :- )
Kačenka si myla julinku, tak to je konec, u nás se totiž taky říkalo kačenka :- D
Jinak se svým jménem jsem ztotožněná ve smyslu, že je to prostě moje jméno a neplánuju ho někdy měnit, křestní se mi líbí (navíc mi bylo přiděleno podle dobrý písničky), příjmení je ok, i když až moc běžný, ale ty pocity typu, že to nejsi ty, nebo že se cítíš divně, když máš svoje jméno vyslovit, celkem chápu, taky jsem to tak někdy měla, ale spíš už to neřeším :- )
Super článek, fakt jsem se pobavila :- ))

---
brutally-honest.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:19

hroznetajne: Jo jo, taky máme spolu jen pár hodin, naštěstí, ale těch pár stačí . Taky kačenka? No co je to sakra za zvyky?! Zas pořád lepší, než jiná označení, která mi třeba vyloženě vadí, no, nebudu pitvat .
No jo, taky to neřeším, ale občas se nad svým jménem tak nějak zamyslím. Nebo když si ho opakuji pořád dokola, připadá mi to jako vtip . Tak to je fajn, že se zase našel někdo, kdo má stejné pocity .
Děkuji moc za komentář! Jsem moc ráda, že se článek líbil.

---
hroznetajne.pise.cz

12. 12. 2016 - 13:28

zo: Naprosto ti rozumím, ani nevíš jak moc! Já kdybych měla ve třídě nějakou další Zo, tak se z toho úplně zvencnu! Asi bych si dlouho zvykala, no .
Omlouvám se za pozdní přání ke svátku, narozeniny si ještě jakžtakž pamatuju, ale svátky prostě nedávám , i tak - všechno nejlepší!
Sama se svým jménem se stotožňuji tak na půl. Líbí se mi, vím, že jsem to já, ale že by to byla čistá esence "mě" to se taky říct nedá. Ale rozhodně s ním zažívám spoustu zábavných situací, kdy musím vysvětlovat, že nejsem imigrant z Ruska/Ukrajiny nebo že "ano, to fakt jako existuje" (se stim smiř, nedůvěřivá osobo! ). A občas vznikají zajímavé patvary (jednou mi někam napsali místo mého jména jméno "Lea" - hele, já chápu, že vypadám jak sci-fi postava a tak, ale kde to sakra vzali? ).

12. 12. 2016 - 20:23

hroznetajne: Náhodou, ty máš jedno z nejkrásnějších jmen vůbec! A originální . Jsi 100% jediná svého druhu, kterou znám, teda pokud nepočítám tvou mamku. Si pamatuji, když jsi mi to napsala, tak jsem ti normálně nevěřila .
Děkuji moc za přání . Chápu, já svátky kolikrát taky prošvihnu, jednou jsem dokonce zapomněla na mamku a to byl teda trapas!
Podle mě se na tebe tvoje jméno hodí. Ale možná to bude tím, že když se vysloví, představím si prostě tebe a žádnou jinou Zo už asi tolerovat nebudu .

---
hroznetajne.pise.cz

13. 12. 2016 - 22:00

zo: Alespoň jsi svou nedůvěru vyjádřila jinak než "To jako fakt existuje, joo?"
Jsem ráda, že jsem pro někoho přímo definice a představa svého jména . Já ho mám taky ráda (dodnes jsem ráda, že mě naši nepojmenovali Lada ). Kdybych byla kluk, jmenovala bych se Honza. Takový obyčejný jméno, no představ si to! (Jako, je to pěkný jméno, ale... you know).
Jinak já až na mamku taky jinou Zo neznám, díkybohům .

---
zo.pise.cz

16. 12. 2016 - 21:21

hroznetajne: Zase musíš prostě uznat, že tvoje jméno je hodně originální, proto to spoustu lidí zaráží, ani neví, že se tak někdo může jmenovat . Já jsem to do té doby taky nevěděla .
No, Honza ve srovnání se Zo , jak to, že neměli v rukávě i nějaké neobvyklé klučičí jméno? .

---
hroznetajne.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:16

myfantasyworld: Já jsem byla zvyklá na to, že jsem měla kolem sebe více lidí se stejným jménem. Ale všichni stejně mi říkali různými tvary jména. Ale, že bych se necítila originálně se říci nedá, protože to, že má někdo stejné jméno, neznamená, že je stejný.
Tak ono asi paní začala říkat Julinka, protože přeci nemohla říkat Kačenka, když se tak jmenovala ta její vnučka. Ale já jsem slyšela, že se říká Kačenka. Stejně mi to přijde nesmyslný pojmenovávat takhle podle jména, my jsme to tak nikdy neměli a moje sestra, co vím tak říká "pipinka", což mi opravdu nepřipadá jako něco špatného.

---
myfantasyworld.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:26

hroznetajne: No jo, i takhle se to dá brát. Každá Tereza je jiná, každá Jana je jiná. Stejně se jmenují, ale jsou to různí lidé. Ale ono to bude asi tím, že jsem v prostředí, kde nás nikdo příliš nerozlišuje. Když se čte docházka, musíme upřesnit, která Julie jsme přítomná a to je něco, co zažívám poprvé. Zrovna posledně se nějaké holky vedle mě bavily o Julče a já jsem automaticky chtěla říct, že se dím přímo vedle nich. Až po několika minutách mi došlo, že se asi nebaví o mně , no chaos .

---
hroznetajne.pise.cz

12. 12. 2016 - 20:45

tlapka: Holky, víte, co je teprve psycho? Loni jsem se na cvikách sešla se slečnou, která měla stejné jméno i příjmení. A dokonce i stejný dvojobor, jen učitelství pro 2. stupeň ZŠ a já pro SŠ. Z toho byste se už asi úplně zvencly.

---
tlapka.pise.cz

12. 12. 2016 - 21:21

hroznetajne: Jo tak to je teda hrozný ! Já jsem na přijímačkách potkala holku se stejným příjmením, ale nakonec nenastoupila, tak jsem možná trochu ráda .

---
hroznetajne.pise.cz

14. 12. 2016 - 15:34

cayenne®blbne.cz: Tak já spolužačky stejného jména měla už na ZŠ a ve třídě jsme byly rovnou tři. A to si rodiče, když mé jméno vymýšleli, ještě pochvalovali, jak byli originální Nicméně s přibývajícím věkem na své jmenovkyně narážím stále méně, takže pomalu nabírám jistý pocit jedinečnosti. Kromě toho naprosto sdílím tvůj pocit, že mé jméno ke mně jaksi nepatří nebo mě nevystihuje. Nutno přiznat, že do nějakých 15 let jsem své jméno opravdu ale opravdu neměla ráda. Vlastně obě jména. Jsou nesmyslně dlouhá a mé příjmení nesmyslně komplikované (pro cizince, ale i pro mnoho Čechů). Taky mě trošku mrzí, že se u nás nevede tradice dvou křestních jmen (ve Skandinávii je to naprosto běžné), protože jsem si jistá, že mé druhé jméno by pak bylo Anna (nemám nejmenších pochyb, že by máma prosadila zrovna tohle). No a příjmení... to snad v budoucnu vyřeším nějakým vhodným sňatkem

---
cayenne.blbne.cz

16. 12. 2016 - 21:38

hroznetajne: Rovnou 3?!
Tak hlavně, jestli jsi se se jménem smířila a už jsi spokojená . Dlouhé jméno je asi nepraktické, pokud k němu máš ještě dlouhé příjmení (což většinou holky mají), tak chápu, že je to "nepohodlné". A s cizinci bych si nelámala hlavu, většina českých jmen je pro ně španělská vesnice. Jsme si vzpomněla na našeho učitele angličtiny (rodilý Angličan), měl hrozný problém, jak všechna naše příjmení končila na -ová, tak mu to připadalo všechno stejné .
Já kdybych se naopak vdala, litovala bych ztraceného příjmení. Sice ho nemám bůhví jak pěkné, ale je takové české a je to zdrobnělina . Ale díky bratránkovi je pokračování našeho jména posichrované, do této doby tu byly jen samé holky , tak ještě ze světa nezmizí .

---
hroznetajne.pise.cz

16. 12. 2016 - 18:35

rebarbora: Tak ta příhoda s "Julinkou" nemá chybu Mamka je odvážná žena, že se toho nezalekla a přesto dceru pojmenovala, jak chtěla Jinak taky jsem měla období, kdy mi moje jméno přišlo blbý, a takovou tu neztotožňovací krizi jsem měla taky, včetně příjmení Ale s věkem se to tak nějak usadí a člověk si prostě zvykne

---
rebarbora.pise.cz

16. 12. 2016 - 18:37

rebarbora: Jo a jinak nás bývalo na základní škole taky ve třídě víc (2-3), což je úplně naprd Vždycky jsem nesnášela, když nás pak vyvolávali nebo tak Ale ne ani tak kvůli jedinečnosti jako spíš že mi to připadalo trapný, jak dlouho trvalo, než se teda jako rozhodlo, kterou z nás chtějí vlastně vyvolat, nebo na koho kdo mluví

---
rebarbora.pise.cz

16. 12. 2016 - 21:44

hroznetajne: Tak to jsem ráda, že se julinka líbila . Já už se tomu směji, ale dřív jsem z toho byla docela špatná . Naštěstí jsem nikoho neslyšela to doopravdy používat .

Je mi jasný, jak jsi se asi cítila . Taky teď musím pro kontrolu přidávat příjmení, pokud přečtou nahlas jenom jméno. Zdržuje to...

---
hroznetajne.pise.cz

01. 01. 2017 - 21:52

genie: Musím říct, že Julii žádnou neznám. Já mám tak speciální jméno, že se tak pravděpodobně nejmenuje nikdo na světě Ale na španělštině se jedna holka jmenovala mým druhým jménem a strašně mě mátlo, když jí učitelka oslovovala

---
genie.pise.cz

02. 01. 2017 - 14:26

hroznetajne: Hustý, fakt?! Tak taková jména jsou nejlepší ! A máš i dvě jména? Dvakrát hustý!

---
hroznetajne.pise.cz